یکی از مهمترین اتفاقات دنیای سینمایی مارول، تقریبا رخ نداده بود

1 آبان 1400 - 01:45
فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)

برخی از مدیران مارول، در ابتدا مخالف رخ دادن یکی از مهمترین سکانس‌ها و اتفاقات دنیای سینمایی مارول در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی بودند.

خطر لو رفتن داستان: این متن به پایان فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) اشاره کرده و بخشی از داستان فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) را لو می‌دهد!

اخیرا کتابی با نام داستان استودیوهای مارول: ساخت دنیای سینمایی مارول (The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe) منتشر شده است که در بخشی از آن، به این موضوع اشاره می‌شود که چگونه سرنوشت ابرقهرمانان این دنیا در آستانه تغییر بوده است.

این موضوع، به زمان ساخت فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی مربوط می‌شود. در این فیلم شاهد آن بودیم که ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول، دچار اختلافات شدید داخلی می‌شوند که این موضوع در نهایت باعث دو قسمت شدن تیم انتقام‌جویان می‌شود.

این فیلم از این نظر، یکی از مهمترین فیلم‌های مجموعه انتقام‌جویان محسوب می‌شود. درگیری اعضای این گروه، تا فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی ادامه داشت و این گروه در نهایت برای شکست تانوس، با یکدیگر مجددا همکاری کردند.

فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War)

اما یکی از مهم‌ترین اتفاقات دنیای سینمایی مارول، در پایان فیلم جنگ داخلی رقم خورد. یعنی در یکی از سکانس‌های پایانی این فیلم و جایی‌که دو شخصیت کاپیتان آمریکا و مرد آهنی (Iron Man)، با یکدیگر درگیر شده و به مبارزه پرداختند.

کوین فایگی (Kevin Feige)؛ رئیس بخش تولیدات این کمپانی در کنار برادران روسو (Russo Brothers)؛‌ کارگردانان این فیلم، می‌خواستند تا این فیلم با وجود تنش میان اعضای گروه انتقام‌جویان، به پایان برسد. اتفاقی که در نهایت نیز در فیلم رخ می‌دهد.

اما اکنون در این کتاب مشخص شده است که برخی از مدیران این کمپانی، با این ایده که این فیلم بدون آشتی مجدد اعضای این گروه به پایان برسد، شدیدا مخالف بودند و می‌خواستند تا اعضای این گروه در نهایت اختلافات را کنار گذاشته و با ابرسربازان بارنز (شخصیت منفی آن فیلم) مبارزه کنند.

یکی از نویسندگان این فیلم درباره این موضوع در این کتاب گفته است:

یه ایده‌ای که داشتیم، این بود که اعضا در یک زیردریایی با سربازان بارنز مبارزه می‌کردن و اونا رو شکست می‌دادن.

جو روسو، یکی از دو کارگردان این فیلم، درباره این موضوع می‌گوید:

ما مدام به تیم مارول می‌گفتیم که این ایده، هیچ جذابیتی نداره چون ما نمی‌خوایم یه فیلم ابرقهرمانی دیگه بسازیم. در واقع فیلم جنگ داخلی، باعث ایجاد یه جنگ داخلی در کمپانی مارول شد!
اما بلاخره به یه جایی رسیدیم که کمپانی مارول باید تصمیم می‌گرفت تا به گذشته برگرده و کارش رو تکرار کنه یا به سمت یه ماجراجویی جدید حرکت کنه.

روسو در ادامه می‌گوید که مردم دیگر از دیدن فیلم‌های ابرقهرمانی مشابه خسته شده بودند و به همین دلیل وی قصد داشته تا سکانس مبارزه بین کاپیتان آمریکا و آیرون‌من را در فیلم قرار دهد. روسو با یک مثال جالب توضیح می‌دهد:

چیزی که همیشه بهشون می‌گفتم، این بود که تمام مردم به شما می‌گن عاشق بستنی شکلاتی هستن. حالا شما بیا 6 روز پیاپی بهشون بستی شکلاتی بده. اونا روزهای اول ازتون تشکر می‌کنن اما توی روز ششم، بستنی رو پرت می‌کنن توی صورتت!

حالا اگه هر کدوم از این بستنی‌ها 200 میلیون دلار قیمت داشته باشن (اشاره به هزینه ساخت این فیلم)، اون موقع‌ هستش که دیگه نابود می‌شی!
پس باید قبل از رخ دادن این اتفاق، آینده نگری کنید.

در نهایت اما، الن هورن (Alan Horn)؛ یکی از مدیران بلندپایه کمپانی دیزنی بود که با حمایت از طرح فایگی و برادران روسو، باعث شد تا طرح این دو اجرایی شود و دنیای سینمایی مارول، به شکل کنونی و موفق خود درآید.

می‌توانید سکانس مورد بحث را در کلیپ زیر تماشا کنید:

منبع: screenrant

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • خوب شد این کارو نکردن وگرنه یکی از زیباترین مبارزه هایی که تا حالا دیدم اتفاق نمی افتاد

 • @alistar گفت:

  چیزی که همیشه بهشون می‌گفتم، این بود که تمام مردم به شما می‌گن عاشق بستنی شکلاتی هستن. حالا شما بیا ۶ روز پیاپی بهشون بستی شکلاتی بده. اونا روزهای اول ازتون تشکر می‌کنن اما توی روز ششم، بستنی رو پرت می‌کنن توی صورتت!
  حالا اگه هر کدوم از این بستنی‌ها ۲۰۰ میلیون دلار قیمت داشته باشن (اشاره به هزینه ساخت این فیلم)، اون موقع‌ هستش که دیگه نابود می‌شی!
  پس باید قبل از رخ دادن این اتفاق، آینده نگری کنید .

  کاری که DC توش افتضاحه و واقعا بهش نیاز داره ، یعنی بیاد مثل همین فاز بندی کنه فیلمآشو البته اینا شخصیتاشون متفاوتن و دنیای متفاوتی هم دارن ، پس کمی فاز بندی هم باید متفاوت باشه ، اما ؤاقعا خوب میشه ، شما یه لحظه به فیلم واندر وومن یا شزم یا سوپرمن نگاه کنین همش فرمولشون تکراریه ، باز نسخه یکم واندر وومن به دلیل کمی پیچیدگی که داشت ، داستان جذبی رو شکل میداد بخاطر همین همه راضی بودن ازش ، ولی باز نسخه دومش رو نگاه کنین ، حتی اکوامن هم تقریبا همینطوره .

  • John Ford گفت:

   اون ماروله که توش افتضاحه وگرنه لحن همه فیلمهای مارول یکیه وسط مبارزه جوک میگن نصف جمعیت دنیا پرشده به جز لنز تاریک گذاشتن تغییری ندیدم در حالی اگه دیده باشی لحن فیلم شزم به خاطر بچه بودنش بیشتر طنزه یا لحن فیلم های بتمن دارک تره یا سوپرمن حماسیه یا ندیدید یا مارول فن هستید مارول در سریال های بعد از فیلم پایان بازی دقیقا چه گلی به سر هوادراش زد همون بستنی شکلاتی همیشگی هم نبود اگه سریال لوکی برند مارول رو نداشت شاید برنده تمشک طلایی میشد اینقدر مزخرف بود.

   • لوکی بد بود؟

   • مارول آینده نگری نداره؟ از الان برای حداقل بیست فیلم برنامه ریختن برو سرچ کن پیدا میکنی
    حالا یه چیزی به جزو فیلم اول و دوم سوپرمن کدوم حماسی بود؟

  • 30nabhl گفت:

   من فیلمای اخیر دی سی رو ندیدم واسه همین خیلی نظر نمیدم
   ولی بنظرم تو شخصیتای دیسی، فلش و سوپرمن نبودن خیلی بهتر بود چون قدرتشاون با بقیه بالانس نیست
   این دوتا واسه فیلم مستقل خودشون خوبن ولی ترکیبشون با بقیه جالب نمیشه
   بتمن و ارو رو بیشتر دوست دارم بین اونا
   ———-
   الان توی مارول، کاراکتر کاپیتان مارول با اینکه تو مجموعه نقش داشت ولی خیلی قاطی بقیه نشد

 • Nathan گفت:

  جای ثور و هالک خالی بود ولی فیلم خوبی بود بین کاپیتان آمریکا ها اینو بیشتر دوست داشتم

 • Gamer 207 گفت:

  خدا رو شکر نکردن

 • T800 گفت:

  اگه کوین فایگی نبود تا حالا 20 بار در مارول تخته شده بود