شایعه: سیستم Specialist بازی Battlefield 2042 با الهام از Call of Duty: Modern Warfare طراحی شده است

20 مهر 1400 - 21:02

انتشار بتای بازی Battlefield 2042 با طیفی از مشکلات برای دایس (DICE)، توسعه‌دهنده‌ی بازی، همراه بوده است. حال منابعی مدعی شده‌اند که سیستم Specialist این بازی بر اساس Call of Duty: Modern Warfare طراحی شده است.

یکی از مورد انتظارترین بازی‌های امسال، Battlefield 2042، با مشکلاتی مواجه شده است. این مشکلات در بتای اخیر بازی به چشم می‌خوردند. باگ‌ها و ایرادات فنی زیاد، به خبر اول در مورد این بتا تبدیل شدند. البته دایس ادعا کرد که این بتا یک ماه قدیمی بوده و بسیاری از مشکلات حل شده‌اند. با این حال گزارشی از تام هندرسون (Tom Henderson) از GamingIntel گفته که با استناد بر دو منبع مختلف، این ادعا حقیقت نداشته و مشکلات دیگری هم روند توسعه‌ی Battlefield 2042 را مختل کرده‌اند. این طور که به نظر می‌رسد مدیریت بازی متشکل از برخی از سازندگان Star Wars Battlefront 2 بوده که چندان به این پروژه متعهد نیستند:

تیم مدیریت بازی آن طور که باید به پروژه متعهد نیست. تیم سازنده صرفا دستوراتی را از بالا دریافت می‌کند و آن‌ها را انجام می‌دهد. یکی از اعضای این تیم مدیریت یک فرد “بله قربان‌گو” بوده و از زمان اضافه شدن او به تیم اوضاع چندان خوب نبوده است. به همین سبب مشکلاتی در روند توسعه‌ی بازی پیش آمده که در غیر این صورت وجود نداشتند.

هم‌چنین به نظر می‌رسد که یکی از جوانب کلیدی بازی، سیستم Specialist که باعث دو دسته شدن طرفداران شده، به خاطر علاقه‌ی تیم مدیریت به بازی Call of Duty: Modern Warfare طراحی شده است. این طور که به نظر می‌رسد دایس مجاب شده تا سیستمی مشابه را خلق کند. هندرسون دقیقا از جزئیات این مهم با خبر نیست، اما Operators بازی Modern Warfare یکی از منابع الهام اصلی Specialist بوده است. هندرسون هم‌چنین فاش کرده که یوتیوبرها و خالقان محتوای Call of Duty زیادی به بتای بسته‌ی اخیر بازی دعوت شده‌اند:

بسیاری از خالقان محتوای Call of Duty که پیش از این یک ویدیو هم در رابطه با Battlefield آپلود نکرده‌اند به بتای بسته‌ی اخیر دعوت شده‌اند. این نشانه‌ی واضحی است که تیم توسعه‌ی بازی از تاثیر Call of Duty بر روی Battlefield 2042 خبر دارد. متاسفانه این تصمیم باعث شده تا طرفداران سرسخت Battlefield از نتیجه‌ی نهایی راضی نباشند.

اگر این دلایل برای نگران شدن شما کافی نیستند، باید گفت که هندرسون مدعی شده بسیاری از اعضای دایس از آینده وحشت دارند:

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در رابطه با بتای Battlefield 2042، این است که بسیاری از توسعه‌دهندگان و کارکنان دایس در مورد آینده‌ی خود وحشت دارند. این طور که به نظر می‌رسد جریان نگران‌کننده‌ای در استودیو راه افتاده و بسیاری در مورد آینده‌ی شغلی خود مطمئن نیستند.

بازی Battlefield 2042 در تاریخ ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) بر روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC عرضه خواهد شد.

GAME-SOLDIERDk-_-Manکاپتان استخونیmeysambFanresidentevilMatin_khآرین

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Amirhossein80 گفت:

  واقعا مدرن ۲۰۱۹ همه چیش عالی بود
  خداروشکر اکتیویژن هم میدونه اینیفیتی وارد چ الماسیه و بیشتر سرمایه و توجهش رو گذاشته رو اینفیتی
  چقدر این اسحه ها و صداهاشون و جزئیات و ……. عالی بود
  و اینکه EA خدا لعنتت کنه ایپی های ب این خفنی رو چجوری نابود کردی
  در کل من از سبک بتل خوشم میاد و حتما میخرم و بازیش میکنم و فن هر دوشونم

 • Alucard64 گفت:

  شباهت ؟ قشنک از رو گیم‌پلیش اسکی رفته

 • یا خداااا😱 این خوب نیست، این بده، خیلی هم بده. چرا باید برای محبوبیت بیشتر اونم از نظر یکسری که فقط تصور میکنن دارن بازی رو با ایده های چرتشون بهتر می کنن، توی بازی دست ببرن و سازنده هارو تحت فشار بزارن که فلان قابلیت حتما باید تو بازیتون باشه. با این اخبار آینده بتلفیلد خیلی نگران کنندست و امیدوارم این بازی بخاطر یکسری تصمیمات غلط از سمت یک عده غیر کارشناس نابود نشه و بتونیم یه رقابت جانانه بین سه تا از بزرگان این سبکو تا آخر پاییز ببینیم.

 • DMC3 گفت:

  (تیم سازنده صرفا دستوراتی را از بالا دریافت می‌کند و آن‌ها را انجام می‌دهد.)
  فقط منم که یاد استودیو ویژوال افتادم . اون بدبختا هم دقیقا سر همین موضوع بازی آخرشون اونجوری شد و در استدیوشون رو بستن

 • mahdi_dj گفت:

  باید مود Search & Destroy رو هم کپی پیس بگیرن ! وقتی COD MW 2019 میاد مود Conquest بتلیفیلد رو کاملا کپی پست میکنه …. بتلیفید منتظر مود SD هستیم 🙂

 • نمسیس گفت:

  بنظرم این بتلفیلد بتلفیلد خوبی میشه اما خوب در حد نسخه ۳ یا وان نمی دونم ؟ بنظرم مولتی پلیر خوبی داره تخریب پذیری هم خوبه آب هوای سیال هم که عالی میمونه گیمپلی که خوبه (تقریبا )