نقدها و نمرات عنوان New World منتشر شدند

محمدمهدی روح‌الامینی
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - 19:41

امروز به صورت رسمی نمرات و نقدهای بازی New World منتشر شدند که نشان دهنده‌ی یک اثر جذاب و سرگرم کننده از آمازون هستند.

همانطور که می‌دانید، استودیوی بازی‌سازی آمازون (Amazon Game Studios) سرانجام عنوان نقش آفرینی MMO مورد انتظار خود را از طریق فروشگاه استیم روی پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر کرد. بلافاصله پس از عرضه‌ی این عنوان شاهد آن بودیم که تعداد گیمرهای همزمان آن رکورد زد. علاوه بر این، New World موفق شد تا در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های استیم قرار گیرد.

جف بیزوس (Jeff Bezos)، ریاست شرکت آمازون، نیز موفقیت این عنوان را تحسین نمود و آن را اولین موفقیت بزرگ آمازون در زمینه‌ی بازی‌سازی نامید. لازم به ذکر است که عنوان New World موفق شده تا بیش از هشتصد هزار گیمر همزمان داشته باشد و به نوعی در این زمینه رکورددار است.

با این همه، نمرات و نقدهای این عنوان منتشر شدند که به خوبی نشان از یک بازی قابل قبول و جذاب از آمازون دارند. اکثریت منتقدان شروع نسبتا قدرتمند آمازون در زمینه‌ی ساخت بازی‌های ویدیویی را تحسین کردند. البته باید گفت که برخی از منتقدین نسبت به تکراری و یکنواخت شدن بازی شکایت داشتند و به نظرشان توسعه دهندگان باید تمام تلاششان را بکنند تا محتوای بیشتر و جذاب‌تری برای این عنوان منتشر نمایند.

در ادامه برخی از نقدهای وب‌سایت‌های شناخته شده را مطالعه خواهیم کرد:

COGconnected 82/100

از لحظه‌ای که سفر خودم را در دنیای جدید New World آغاز کرده‌ام، احساس می‌کنم که خارج از جهان و داستان خاص این عنوان، قبلاً بارها در بسیاری از MMOهای دیگر نیز تمام این کارها را انجام داده‌ام. با این اوصاف، بازی New World موفق شده تا تمام المان‌های لازم و جذاب این سبک را ارائه دهد. تمام عناصر بازی عالی به نظر می‌رسند و استفاده از موس و کیبرد و حتی کنترلر در بازی به خوبی بهینه سازی شده است. مکانیک‌های بقا و ساخت و ساز عناصر اصلی بازی هستند و خوشبختانه، به شدت پخته و جذاب از کار درآمده‌اند و احساس بدی به شما نخواهند داد. New World به گیمرها اجازه می‌دهد تا کارهای مختلفی انجام دهند و به هر شکلی که دوست دارند بازی کنند. برای مثال شما در این عنوان می‌توانید به مبارزه با سایرین مشغول شوید و یا به جای آن سعی کنید تا از مبارزه دور بمانید و به کشاورزی و انجام ماموریت‌های مختلف بپردازید. چه دوست داشته باشید تا در حالت چند نفره به تجربه‌ی بازی بنشینید و یا برعکس، بخواهید تا تک نفره بازی کنید، New World شما را ناامید نخواهد کرد. البته باید بگویم که همه‌ی MMORPGها ممکن است بعد از چندین ساعت بازی کردن، حالت تکراری شدن به خود بگیرند. با این همه، اینکه New World چقدر می‌تواند از تکراری شدن خود جلوگیری کند کاملا بستگی به سلیقه‌ی طرفداران و فعالیت توسعه دهندگان خواهد داشت. در نهایت باید بگویم که New World شما را شگفت زده نمی‌کند، اما ناامید هم نخواهید شد.

NME 80/100

با انتشار بازی New World، آمازون سرانجام آن هدفی را که در نظر داشت، به دست آورد. با این حال، به عنوان یک بازی در سبک MMO، هدف مهم و اصلی این است که آمازون بتواند گیمرهای این عنوان را نگه دارد و برای این کار باید محتوای جذاب و مختلف تولید کند تا بازی را از خطر تکراری شدن نجات دهد. خوشبختانه، تا الان New World موفق شده جذاب باقی بماند و مطمئنا در صورت تولید محتوای بیشتر اثری موفق خواهد شد.

Jeuxvideo.com 80/100

New World به تازگی به صورت جهانی منتشر شده است و بدیهی است که مشکلاتی داشته باشد. در حال حاضر، این عنوان به ویژه در زمینه‌ی سرور با مشکلاتی مواجه است، اما با این وجود، New World همچنان یک بازی خوب در سبک MMO است که می‌تواند برای ساعت‌ها گیمرها را سرگرم کند. جهان ارائه شده در این عنوان به شدت جذاب است و طراحی بسیار خوب Aeternum باعث شده تا از سفر در بین مناطق آن لذت بسیار ببرم. همچنین، در طول بازی می‌توانید سبک مورد نظر خود را داشته باشید و در زمینه‌های مختلفی شخصیتتان را ارتقا دهید.

Millenium 80/100

بدیهی است که بازی‌بازان خواهان تعدیل و افزوده شدن یک سری موارد کوچک به New World هستند، اما نباید فراموش کنیم که بازی تازه منتشر شده است و حقیقتا در حال حاضر، عنوانی بسیار خوب و لذت بخش می‌باشد. بازی دارای مکانیک‌هایی است که برای گیمرهایی که از MMOهای کلاسیک خسته شده‌اند، جذاب خواهد بود و عناصر مختلف جذابی در آن پیدا می‌کنید که به خوبی پیاده سازی شده‌اند. سیستم ساخت و ساز بازی دیگر بی‌فایده نیست و اگر می‌خواهید از تمام ویژگی‌های منحصر به فرد بازی لذت ببرید، باید از سیستم ساخت و ساز آن نیز استفاده کنید. جهان Aeternum به زیبایی توسعه داده شده است و مطمئنا از گشت و گذار در مناطق آن لذت خواهید برد.

GameGrin 75/100

New World یک عنوان عالی برای طرفداران تازه اورد به سبک MMO است تا خود را در آن غرق کنند، اما احتمالا برای کسانی که از طرفداران قدیمی سبک MMO هستند بازی کمی توی ذوق بزند. با این حال، باید آن را برای یک بار تجربه کرد.

نمرات بازی New World در <a href=httpswwwmetacriticcomgamepcnew-worldcritic-reviews>متاکریتیک<a>
نمرات New World
نمرات بازی New World در <a href=httpsopencriticcomgame11779new-world>اپن‌کریتیک<a>

عنوان New World به تازگی و در تاریخ ۶ مهر ۱۴۰۰ (۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه استیم منتشر شد.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در مورد بازی New World با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید