بازسازی احتمالی Metal Gear Solid 3 توسط چه تیمی ساخته می‌شود

21 مهر 1400 - 13:33

گزارش‌های معتبری منتشر شده است که بر اساس آن‌ها، شرکت کونامی ریمیک Metal Gear Solid 3 را به تیمی از شرکت Virtuos سپرده است، اما دقیقاََ با چه شرکتی مواجه هستیم؟

بر خلاف تصور بسیاری از مخاطبین، Virtuos تنها یک استودیو نیست، بلکه یک کمپانی بزرگ به حساب می‌آید. این مجموعه در اواخر سال 2004 با هدف پشتیبانی از استودیوهای مختلف و همچنین پورت و بازسازی بازی‌های ویدیویی تشکیل شد و مدتی طولانی می‌شود که به این رویه ادامه داده است. آن‌ها در سرتاسر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی استودیو دارند و در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. در حال حاضر Virtuos شامل 13 استودیو در سرتاسر جهان می‌شود.

این‌ها اطلاعاتی بود که با یک سرچ ساده به دست می‌آید، اما قصد داریم به جزئیات بیشتری بپردازیم.

Vurtous؛ شرکتی رو به رشد

شرکت Virtous در سال 2004 در شانگهای چین پایه‌گذاری شد. این کمپانی به تدریج گسترش پیدا کرد و شعبه‌هایی در شهر‌های چنگدو و ژی‌یان تاسیس کرد تا این که در سال 2011 تیم اسپراکس (Sprax) توسط آن‌ها خریداری شد. اسپراکس آغازی بود برای جهانی شدن این شرکت و حالا Virtuos تیمی آماده در سنگاپور داشت. امروزه تیم 50 نفره‌ی اسپراکس به 400 نفر نیرو رسیده است و به بخش مهمی از Virtuos بدل گشته است.

به طور کلی، در حال حاضر Virtuos بیش از 2,500 نفر نیروی سازنده و خلاق دارد که در 13 منطقه‌ی مختلف از لس آنجلس گرفته تا مونترال به فعالیت مشغول هستند. ما به طور کلی 20 شرکت سرگمی‌های دیجیتالی عظیم داریم و Virtuos با 18 عدد از آن‌ها همکاری داشته است، از اکتیویژن بلیزارد (Activison Blizzard)، یوبیسافت (Ubisoft) و باندای نامکو (Bandai Namco) گرفته تا تیک تو اینتراکتیو (Take Two Interactive). آن‌ها روی فرنچایزهای مشهوری مانند Call of Duty ،Horizon و Tomb Raider کار کرده‌اند.

جالب است بدانید که Virtuos در ساخت فیلم‌های بلاک‌باستری بزرگی مانند The Avengers و Jurassic World نقش داشته است. آن‌ها تا به این لحظه 1,300 پروژه را تکمیل کرده‌اند.

اخیراََ یک کمپانی با سهام خصوصی به نام BPEA بیش از 150 میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. طبق بیانیه‌ی رسمی منتشر شده، این شرکت پس از رخ دادن پندمیک و بررسی‌های متعدد، متوجه شده است که پتانسیل‌های زیادی در صنعت بازی‌های ویدیویی وجود دارد.

Virtuos اعلام کرده است که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و سودهای به دست آمده، در راستای تمرکز بر توسعه‌ی خارجی بخش‌های اساسی‌تر یک بازی ویدیویی استفاده می‌شوند. به عبارت دیگر، آن‌ها قصد دارند نقش کلیدی‌تری در توسعه داشته باشند و روی آثار خودشان نیز کار کنند. یکی از اولین اهداف توسعه‌ی انجینی تازه و بهینه است.

شاخه‌ی طراحی هنری و شاخه‌ی گیمینگ

Virtuos

شرکت Virtuous به دو شاخه‌ی بزرگ با نام‌های “بخش طراحی هنری” و “بخش بازی‌های ویدیویی” تقسیم می‌شود. تمرکز اصلی هر دو بخش کمک به استودیوهای بازی‌سازی مختلف است. Virtuos به استودیوها کمک می‌کند که بازی‌های خود را به پلتفرم‌های بیشتری بیاورند و باری از دوش آن‌ها بر می‌دارد. در حال حاضر این شرکت بزرگ‌ترین کمپانی حمایتی به شمار می‌رود.

خرید‌های انجام شده توسط Virtuos

Virtuos به غیر از خرید و گسترش استودیوی ویتنامی اسپراکس، دو تیم دیگر را نیز خریداری کرده است. آن‌ها مدت‌ها پیش استودیوی بلک شمراک (Black Shamrock) را خریداری کردند. این تیم در آن زمان 15 نفر نیرو داشت و مشغول ساخت یک عنوان نقش آفرینی بود. حالا این تیم بیش از 100 نفر کارمند دارد و روی چندین پروژه‌ی AAA کار می‌کند. از طرفی، Virtuos در سال گذشته استودیویی با نام کانترپانچ (CounterPunch) را تصاحب کرد که در زمان خرید یک تیم 15 نفره در لس آنجلس بود. حالا این تیم 30 نفر نیرو دارد. استودیوی کانترپانچ در زمینه‌ی طراحی انیمیشن‌های صورت فعالیت می‌کند.

شرکت Virtuos در بیانیه‌ای متذکر شده است که قصد ندارد خریدهای زیادی انجام دهد. در حقیقت آن‌ها زمانی دست به تصاحب خواهند زد که نیاز باشد. آن‌ها خریدهایی انجام می‌دهند که در راستای اهدافشان قرار گیرد.

چشم‌انداز آینده‌ شرکت Virtuos

رئیس شرکت Virtuos در مصاحبه‌ای پیرامون آینده‌ی شرکت گفت:

شما می‌توانید انتظار دو مورد اصلی را از ما داشته باشید. اول از همه قصد داریم استودیوی پشتیبان برای عناوین بزرگ‌تری باشیم. قصد داریم بیش از پیش در بخش گیم‌پلی، طراحی بازی و مهندسی عناوین پیچیده شرکت کنیم. دومین هدف ما این است که حضور مستمر و پرقدرتی در شهرهای مهم صنعت بازی‌‌های ویدیویی داشته باشیم. قصد داریم در کاری که انجام می‌دهیم هم بزرگ‌ترین شرکت باشیم و هم از طرفی به آسانی کمپانی‌های دیگر بتوانند با ما همکاری کنند.

برای همکاری آسان و بدون دغدغه با کمپانی‌های دیگر، نیاز داریم که در شهرهای اساسی صنعت بازی‌های ویدیویی حضور داشته باشیم. شرکت‌های دیگر باید ما را بشناسند و ما نیز باید آن‌ها را بشناسیم. ما قصد داریم شکاف‌های میان سازندگان را حذف کنیم و یکپارچه‌سازی بی‌نقصی را به وجود آوریم.

شایعه توسعه Metal Gear Solid 3 Remake توسط Virtuos

Metal Gear

مدتی پیش گزارشی از سوی یوروگیمر (Eurogamer) منتشر شد که بر اساس آن، شرکت Virtuos روی ریمیک بازی سوم Metal Gear Solid کار می‌کند. منابع اصلی این شایعه تا حد بسیار زیادی معتبر هستند و به نظر می‌رسد که Virtuos در حال حاضر کار روی بزرگ‌ترین پروژه‌ی تاریخ خود را آغاز کرده است.

جدا از گزارش‌های منتشر شده از چندین منبع معتبر، ژی‌یانگ لی (Zhiyang Li)، سرپرست بخش برنامه‌‌ریزی Virtuos، در پروفایل LinkedIn خود نوشته که از اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی روی ریمیک یک عنوان AAA کار کرده است. طبق توضیحات آقای لی، این عنوان یک ریمیک AAA با رزولوشن 4K است.

Virtuos وظیفه‌ی پشتیبانی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) را نیز برعهده داشته است. آن‌ها در بخش‌های نامشخص روی عنوان Demon’s Souls Remake کار کرده‌اند. از طرفی این شرکت در ساخت بازی Kena: Bridge of Spirits نیز نقش داشته است.

kanameGAME-SOLDIERmasoud pc gamerDARKSIRENP.morganSpider-Mah04meysambonlykorosawaآرینMohsenj74ShahabMatin_khT800BookerneverdiesSamulSina Morgan
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید