مشکل باتری PS4 با به‌روزرسانی جدید برطرف شد

1 مهر 1400 - 15:59
PS4

ایراد باتری درونی PS4 یا به اصطلاح CMOS battery که از کار افتادن آن ایرادات ی را برای دستگاه به وجود می‌آورد، در به روزرسانی اخیر برطرف شد.

دیگر هیچ PS4 دیگری به دلیل خرابی باتری درونی‌اش بلااستفاده نخواهد شد. در چند ماه اخیر کاربران مشکلی را گزارش کردند که دستگاه PS4 آن‌ها نمی‌تواند به خدمات آنلاین و فروشگاه پلی استیشن متصل شود و یا حتی نمی‌تواند بازی‌های دیجیتالی و گاهی فیزیکی را اجرا کند.

بر اساس صحبت‌های اخیر یوتوبری به نام Modern Vintage Gamer، به‌روزرسانی ۹/۰۰ که به تازگی منتشر شده است، مشکلی را که مانع از اتصال PS4 به فروشگاه پلی استیشن می‌شد و یا اجرای بازی‌های دیجیتالی و حتی فیزیکی را مختل می‌کرد، برطرف می‌کند. این مشکل به دلیل اتمام ظرفیت باتری داخلی PS4 یا به اصطلاح CMOS battery، به وجود می‌آمد.

ایراد مذکور۵ ماه پیش پیدا شد، هنگامی که PS4 برای برسی زمان و تاریخ به منظور اتصال به فروشگاه پلی استیشن، شبکه‌ی پلی استیشن و خدمات آنلاین پلی اشتیشن که موجب اجرای یک بازی می‌شود، به باتری درونی خود اتکا می‌کند.

این مشکل باعث می‌شد که با تمام شدن باتری درونی، PS4 نیز عملا بلااستفاده شود زیرا دستگاه از طریق این باتری زمان و تاریخ را مطابقت می‌دهد. هدف از این تطابق دادن، جلوگیری از تقلب کاربرای برای باز کردن برخی تروفی‌ها (Trophies) است. با این که باتری قابل تعویض بود اما گاهی باتری جدید مشکل اتصال به خدمات آنلاین پلی استیشن را برطرف نمی‌کرد.

در ماه آپریل، سونی وجود این مشکل را تایید کرد و قول برطرف کردن آن را داد. حالا به‌روزرسانی ۹/۰۰ این مشکل را برطرف می‌کند.

باتری‌های CMOS معمولا برای چندین سال کار می‌کنند و حتی در صورت خراب شدن قابل تعویض هستند. در به روزرسانی جدید اطمینان حاصل شده تا در صورت خرابی این باتری یا اتمام ظرفیت آن، بازی‌ها به صورت آفلاین اجرا شوند.

Moein MM2meysamb❾❻︵✎﹏ȏṃıԀkanameXDAVOODXSackboyBlack KnightآرینMatin_khP.morganEternal ManPLAYSTATION ON TOPBehrouzSaman_hkMahyarMsmAli Hassan nejad
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید