به‌روزرسان جدید پلی استیشن 5 عملکرد آن در بازی‌ها را بهبود می‌بخشد

30 شهریور 1400 - 23:32

طبق گزارش دیجیتال فاندری، کنسول پلی استیشن 5 پس از نصب به‌روزرسان 2.0 سیستم عامل خود می‌تواند در شرایطی خاص عملکرد بهتری در اجرای بازی‌ها داشته باشد.

به لطف بررسی‌های موشکافانه‌ی دیجیتال فاندری، مشخص شد که کنسول پلی استیشن 5 پس از نصب به‌روزرسان 2.0 سیستم عامل خود می‌تواند در اجرای برخی از عناوین عملکرد بهتری ثبت کند. اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع اشاره کنیم، به‌روزرسان جدید این کنسول باعث می‌شود که سرعت بارگزاری در برخی از سناریوها افزایش یابد و این موضوع به معنای نرخ فریم بیشتر خواهد بود. البته، این افزایش راندمان عملکرد این کنسول به معنای افزایش چشمگیر نرخ فریم یا وضوح تصویر نیست.

طی بررسی‌های انجام شده، دو بازی Devil May Cry 5: Special Edition و Control: Ultimate Edition در مقاطعی با یک تا دو فریم بیشتر اجرا می‌شوند. البته، قطعاً یک تا دو فریم بیشتر در اجرای یک بازی به هیچ عنوان ملموس نیست و این موضوع به عنوان دستاورد سونی از این به‌روزرسان تلقی نمی‌شود. در واقع، جالب اینجاست که سونی از هم‌اکنون به همراه توسعه‌دهندگان بازی‌های مختلف به دنبال بهینه‌سازی سیستم عامل کنسول خود برای اجرای بهتر بازی‌ها است.

در نهایت، اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا همچنان می‌توان منتظر بهینه‌سازی‌های بیشتری برای سیستم عامل کنسول پلی استیشن 5 بود یا خیر. با توجه به این که سونی تنها یک سال پس از عرضه‌ی کنسول خود این به‌روزرسان را منتشر نمود، به احتمال فراوان در آینده‌ای نه چندان نزدیک مجدداً شاهد چنین به‌روزرسان‌هایی برای کنسول پلی استیشن 5 خواهیم بود.

Moein MM2PlayStation Studios PS5Emad-Martian#ONLY_PS5Javad62علیOrhan gencebayمنتقد بزرگ صنعت گیمینگDARKSIRENCommander shepardTineoneplayamirmeysambJoel, Connor, Sully, & Forzamohammad reza gamerShotSAMAN Ghost of Spartaکسری نراقیBlack KnightMatin_khElliemore
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید