آموزش کنترل پلی استیشن ۴ از طریق پلی استیشن ۵

30 شهریور 1400 - 20:02
آموزش کنترل پلی استیشن ۴ با پلی استیشن ۵

می‌خواهید از طریق پلی استیشن ۴ خود به پلی استیشن ۵ دسترسی پیدا کنید؟ این مطلب دقیقاً مناسب شماست. به لطف ریموت پلی کنسول پلی استیشن ۵، کسانی که دارای این کنسول هستند می‌توانند پلی استیشن ۴ خود را هم با ارتقا به آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری سونی انجام دهند.

به هر حال دلایل زیادی برای این وجود دارد که شما از طریق پلی استیشن ۵ خود به پلی استیشن ۴ دسترسی پیدا کنید. یکی از آن‌ها مربوط به والدین است. اگر شما بخواهید بازی‌ها و اپلیکیشن‌های کودکان خود را روی پلی استیشن ۴ مدیریت کنید، به این طریق می‌توانید داده‌های آن‌ها  را بدون نیاز به استفاده از خود دستگاه پایش کنید.

مطالب مرتبط:

از سوی دیگر شاید برخی بازی‌ها را روی پلی استیشن ۴ در اختیار دارید که اکنون به هیچ طریقی نمی‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد. یکی از آن‌ها، Silent Sills: P.T. است که تجربه دوباره‌اش روی پلی استیشن ۵ شدیداً لذت‌بخش تلقی می‌شود.

به هر حال، هدف شما مهم نیست؛ فهمیدن روش دسترسی به پلی استیشن ۴ از طریق پلی استیشن ۵ می‌تواند به شما کمک کند. بنابراین ما در ادامه با این راهنمای قدم به قدم به شما کمک می‌کنیم که پلی استیشن ۴ خودتان را به وسیله کنسول دیگر سونی یعنی پلی استیشن ۵ از طریق قابلیت رسمی ریموت پلی (Remote Play) مدیریت کنید.

ابتدا باید از روند کار و مفهوم پشت آن مطلع شوید. کنترل پلی استیشن ۴ از طریق پلی استیشن ۵ به وسیله ریموت پلی انجام می‌شود که یکی از خدمات و قابلیت‌های عرضه شده توسط سونی است. ریموت پلی به سادگی و سهولت این امکان را فراهم می‌کند که خروجی تصویر پلی استیشن ۴ روی پلی استیشن ۵ استریم شود اما باید برخی از موارد را در این‌باره بدانید.

شما باید هم پلی استیشن ۴ و هم پلی استیشن ۵ را در اختیار داشته باشید و آن‌ها را به یک شبکه وای فای متصل کنید. نصب آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری روی هر دو کنسول را فراموش نکنید. همچنین باید با یک حساب کاربری شبکه پلی استیشن (PSN) روی هر دو کنسول وارد شوید. همچنین به هر دو کنترلر کنسول‌های پلی استیشن ۵ (دوال سنس) و پلی استیشن ۴ (دوال شاک ۴) در این میان نیاز پیدا خواهید کرد.

اما مهم‌ترین مسئله برای انجام این امر، دسترسی به سرعت اتصال مناسب اینترنت است. سونی پیشنهاد می‌دهد که برای مشاهده حداقل عملکرد رضایت‌بخش، سرعت آپلود و دانلود برای انجام این موضوع در بدترین حالت ۵ مگابیت بر ثانیه باشد.

Moein MM2منتقد بزرگ صنعت گیمینگkanamemeysamb
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید