9 دلیل اهمیت لباس ورزشی که تا به حال نمی دانستید

28 شهریور 1400 - 01:48

دقت کردید وقتی هیجان ما برای انجام کاری زیاد است در آن فعالیت موفق تر هستیم؟ برخی افراد ذوق خرید لباس ورزشی را دارند، فکر اینکه چه مدل طرح یا رنگی را بخرند، انگیزه شان را چندین برابر می کند، شما چه طرح های گرافیکی روی تیشرت ورزشی انتخاب کنید یا بدون طرح و ساده بپوشید، کاملا شخصی است، اما فارغ از طرح و مدل، شما باید به کیفیت،دوام و راحتی لباس ورزشی نیز توجه بیشتری داشته باشید، تا بتوانید از فعالیت ورزشی تان نتیجه دلخواه را بگیرید.

جنس و پارچه مناسب

مهم ترین نکته در انتخاب لباس ورزشی مناسب، جنس پارچه است. شما باید پارچه ای را انتخاب کنید که عرق بدن را جذب کند، از طرفی پارچه لباس ورزشی باید به راحتی قابل شستشو باشد، و سریع خشک شود و البته بعد از آن تغییر سایز پیدا نکند، ترکیب پنبه با نایلون، لیکورا و پلی استر در جذب تعریق عملکرد فوق العاده ای دارند، زیرا هوا به راحتی در جریان خواهد بود و بوی بد عرق را احساس نخواهید کرد.

راحتی در لباس ورزشی

شما باید هنگام ورزش کردن، احساس راحتی داشته باشید. مثلا ورزش های کششی نیاز به انعطاف و راحتی بیشتری دارند، باید بتوانید پاهای خود را به راحتی حرکت دهید، بنابراین شلوار تنگ برای ورزش هایی مثل یوگا مناسب نیست. به طور کلی سایز لباس ورزشی نباید تنگ تر و گشاد تر از اندازه واقعی باشد زیرا در هر دو حالت اجازه حرکت و راحتی را از شما سلب می کند. تیشرت های سبک را انتخاب کنید که آزادی عمل بیشتری در آن ها داشته باشید. راحت نبودن لباس ورزشی باعث می شود شما به راحتی از ورزش کردن دلزده شوید، بنابراین در انتخاب لباس ورزشی دقت کنید.

کیفیت لباس ورزشی

حتما لباس ورزشی را از برند مخصوص ورزشی خریداری کنید، زیرا برندهای ورزشی متناسب با شرایط ورزشکار، لباس را می دوزند، بنابراین کیفیت آن ها به طبع بهتر از لباس های معمولی است، زیرا شما مدام لباس ورزشی را می پوشید، و پارچه باکیفیت با چندین بار استفاده، خراب نمی شود. قبل از خرید چندین برند لباس ورزشی را بررسی کرده و کیفیت و تنوع محصولات شان را مقایسه کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. قبل از خرید آنلاین لباس های ورزشی حتما مشخصات کالا را بررسی کرده و بعد خرید کنید.

ویژگی های جانبی لباس ورزشی

امکانات جانبی لباس ورزشی نیز اهمیت دارد. برخی دوست دارند حتما لباس ورزشی، جیب داشته باشد که گوشی موبایل یا کلیدشان را در جیب بگذارند. دقت کنید که شلوار ورزشی که انتخاب می کنید، جیب های عمیقی داشته باشد که وسایل تان را بتوانید به راحتی داخل آن جا بدهید. قبل از خرید، لباس ورزشی را متناسب با امکانات جانبی که دوست دارید، بازبینی کنید.

لباس تان را پرو کنید

تیشرت ها دردسرهای شلوار را ندارد، اما شلوار ورزشی را حتما پرو کنید؛ شلوار ورزشی را بکشید ببینید که استرچ هست یا خیر. شلوار ورزشی حتما باید استرچ باشد که شما آزادی حرکت داشته باشید. در خرید آنلاین هم نگران نباشید، فروشگاه های معتبر اینترنتی راهکارهایی مثل راهنمای اندازه برای راحتی و اطمینان مشتری به وجود آورده اند، تا بتوانید خرید درستی داشته باشید. شما قبل از خرید انلاین می توانید مشخصات لباس ورزشی را مطالعه کنید و از استرچ بودن و کیفیت الیاف آن مطمئن شوید.

خرید چندین مدل لباس ورشی

داشتن چند مدل و رنگ لباس ورزشی، هم به تنوع و دلشادی شما کمک می کند، هم اینکه اگر لباس ورزشی قبلی که شسته اید، هنوز خیس بود، از یک لباس ورزشی جدید استفاده کنید.

مدل و طرح لباس ورزشی

انتخاب طرح تیشرت و لباس ورزشی کاملا شخصی است و به روحیات شما بستگی دارد، برخی ورزشکارها، طبیعت گرد هم هستند، چاپ طرح علاقه مندان به طبیعت روی تیشرت، انگیزه آن ها را برای ورزش کردن، چندین برابر می کند، برای انگیزه دادن باید لباس مورد علاقه تان را انتخاب کنید، مدل های ترند لباس ورزشی برای خانم ها، نیم تنه با لگ، یا شلوارک با نیم تنه، و برای آقایان، شلوارک با رکابی ورزشی است.

رنگ مورد علاقه لباس ورزشی

وقتی طرح و رنگ مورد علاقه خود را می پوشید، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید، و تمرینات ورزشی خود را با انرژی بیشتری انجام می دهید، به خصوص افرادی که یک هدف ورزشی را مثل لاغری دنبال می کنند، این روش بسیار کارساز است، مثلا گیمرها عاشق نورهای شبرنگی هستند، تیشرت گیمینگ برای گیمر هایی که دنبال کاهش وزن هستند، طرح دسته بازی با رنگامیزی فانتزی، حال و هوای آن ها را عوض می کند، و قطعا به نتیجه دلخواه خواهند رسید.

قیمت لباس ورزشی

کیفیت بر قیمت برتری دارد، قیمت مناسب برای همه گزینه مهمی است، اما کیفیت و دوام اهمیت دو چندان دارد، زیرا همانطور که گفتم شما با یکبار هزینه، تا مدت ها از ان استفاده می کنید.

meysamb
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید