توسعه‌دهنده‌ی Vigilance 2099: از Cyberpunk 2077 درس گرفتیم

25 شهریور 1400 - 22:31
Vigilance 2099

توسعه دهنده‌ی بازی Vigilance 2099 در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این استودیو از شکست Cyberpunk 2077 درس گرفته است و هیچ‌گاه وعده‌های بلندپروازانه‌ای نخواهد داد.

در مقطع فعلی، غیرممکن است که یکی از استودیوها دست به ساخت عنوانی سایبرپانکی بزند و بازی او بلافاصله با Cyberpunk 2077 مقایسه نشود. در حقیقت، حتی با درنظر گرفتن عرضه‌ی فضاحت بار بازی Cyberpunk 2077، همچنان سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) مسئول محبوبیت فراوان عناوین سایبرپانکی است و بسیاری از استودیوها نیز با استفاده از این جو حاکم به صنعت بازی‌های ویدیویی، به سراغ تولید عناوین سایبرپانکی می‌روند.

یکی از این عناوین پر زرق و برق سایبرپانکی جدید که در ژانر نقش‌آفرینی و جهان آزاد با جلوه‌های بصری فوق‌العاده چشم‌نواز در حال توسعه است، Vigilance 2099 نام دارد. اما با توجه به شبهاتی که عنوان Cyberpunk 2077 در این زمینه ایجاد کرده است، بسیاری از بازی‌بازان با دیدن تصاویر و ویدیوهای این بازی ناخودآگاه آن را از پیش بازنده می‌پندارند و این موضوع باعث شده است تا ناس ناکاروس (Nas Nakarus) از استودیوی انویدنت (Envoidant Studios) توضیحاتی در مورد Vigilance 2099 ارائه کند. وی چنین اذعان داشت که:

من از تجربه‌ی بازی Cyberpunk 2077 بسیار لذت بردم، اما نمی‌توانم آشفته بودن وضعیت آن را نادیده بگیرم. ما از وضعیت این بازی درس گرفتیم که وعده‌های خود و انتظارات بازی‌بازان را در حد اطمینانی که از محصول خود داریم بالا ببریم. اولویت ما لذت بردن تیم توسعه از ساخت بازی است و اگر حس کنیم که (بازی) آماده‌ی عرضه نیست، از انتشار آن اجتناب خواهیم کرد. ما سعی می‌کنیم که توسعه‌دهندگان ما از انجام کارشان لذت ببرند تا بازی‌بازان نیز شور و اشتیاق ایجاد شده در آن را حس کنند.

بدون تردید، Vigilance 2099 از هر نظر بسیار کوچک‌تر از Cyberpunk 2077 است و موقعیت استودیوهای آن‌ها با یکدیگر تفاوت فراوانی دارد. اما نکته‌ی مهم در این بین این است که استودیوهای کوچک و بزرگ از اتفاقاتی که گریبان‌گیر Cyberpunk 2077 شد درس گرفته‌اند.

بازی Vigilance 2099 هم‌اکنون برای کنسول‌ها و پلتفرم رایانه‌های شخصی در حال توسعه است و تاکنون هیچ تاریخی برای زمان عرضه‌ی آن مشخص نشده است. در ادامه می‌توانید برخی از تصاویر منتشر شده از این بازی را مشاهده کنید:

امینsamadAli Hassan nejadAHM.GamermeysambOzhanTERIXAGAMER 1995Amir hossine EshghiyanMahyarMsmMatin_kh@alistarP.morgan

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید