بررسی لپ‌تاپ XPS 15 اولد دل

25 شهریور 1400 - 11:45
بررسی لپ تاپ دل XPS 15

چه چیزی باعث می‌شود که بهترین لپ‌تاپ ۱۵ اینچی بازار، بهتر از قبل شود؟ برای دست‌یابی به این هدف، بخش بیرونی دستگاه نباید تغییر کند. دل XPS 15 همین حالا هم طراحی بسیار خوبی دارد و همچنین به یک نمایشگر اولد با کیفیت مجهز شده است.

مطالب مرتبط:

برای ارائه‌ی یک مدل بهتر نسبت به مدل فعلی، شما باید قطعات داخلی را تغییر دهید. این همان تغییری است که شرکت دل در مدل ۲۰۲۱ لپ‌تاپ XPS 15 اعمال کرده است. نسل جدید لپ‌تاپ مورد بحث حالا به پردازنده‌ی نسل یازدهمی سری H اینتل مجهز شده و کارت گرافیک انویدیا جی‌فورس RTX 3050 Ti هم وظیفه‌ی انجام پردازش‌های گرافیکی را در این دستگاه بر عهده دارد. استفاده از این دو قطعه باعث شده تا عملکرد لپ‌تاپ به‌میزان قابل توجهی بهبود یابد.

در این مطلب قصد داریم لپ‌تاپ دل XPS 15 اولد را بررسی کنیم. قیمت این محصول که به پردازنده‌ی اینتل Core i7-11800H و کارت گرافیک RTX 3050 Ti مجهز شده نیز ۲۴۰۰ دلار است. البته که این دستگاه یک لپ‌تاپ ارزان‌ قیمت محسوب نمی‌شود؛ در ادامه در می‌یابید که چرا چنین قیمتی برای XPS 15 در نظر گرفته شده است.

دل XPS 15 یک لپ‌تاپ زیبا است. یکی از دلایل قیمت بالای این محصول، طراحی بسیار خوب آن است. متمایز کردن یک طراحی ساده کار سختی محسوب می‌شود، اما این دقیقا همان کاری است که دل انجام داده است. لپ‌تاپ Spectre X360 15 اچ‌پی طراحی بسیار زیبایی دارد که در آن از رنگ‌های متضاد و لبه‌های پهن و زاویه‌‌دار استفاده شده است، اما چنین سبکی را در طراحی XPS 15 دل نمی‌بینیم.

در عوض در طراحی این دستگاه از خطوط مشخص ساده، پوشش آلومینیومی نقره‌ای و شاسی فیبر کربنی مشکی بهره گرفته شده است. صفحه‌کلید این محصول نیز سبک شیشه‌ای دارد و لبه‌های آن دوبار آب‌کاری شده که مقاومت لپ‌تاپ را در برابر خط و خش افزایش می‌دهد.

حاشیه‌های نمایشگر باریک بوده و نسبت صفحه‌نمایش به بدنه‌ی دستگاه ۹۲.۹ درصد است. نسبت تصویر در نمایشگر این لپ‌تاپ ۱۶ به ۱۰ است. به‌طور کلی XPS 15 یک طراحی منسجم دارد به‌طوری که احساس می‌کنید در بین تمام لپ‌تاپ‌های ۱۵ اینچی بی‌نظیر است.

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید