کارگردان Astral Chain در حال ساخت بازی جدیدی است

23 شهریور 1400 - 20:50

طبق اعلام رسمی استودیوی پلاتینیوم گیمز، کارگردان بازی Astral Chain یعنی تاکاشیکا تائورا در حال ساخت و توسعه‌ی عنوان جدیدی است.

آتسوشی اینابا (Atsushi Inaba) به عنوان سرپرست استودیوی پلاتینیوم گیمز (PlatinumGames) در مصاحبه‌ی اخیر خود با وبسایت VGC اظهار داشت که تاکاشیکا تائورا (Takahisa Taura) در حال ساخت و توسعه‌ی عنوان جدیدی است. وی افزود که در مقطع فعلی نمی‌تواند هیچ اطلاعاتی از این بازی منتشر کند اما به زودی جزئیات مختلفی از آن منتشر خواهد شد.

ما فوق‌ستاره‌ی خود را شدیداً مشغول کرده‌ایم. او در حال ساخت بازی جدیدی است و البته نمی‌توانم چیزی در مورد آن بگویم.

تاکاشیکا تائورا پس از پذیرفتن سمت طراحی ارشد بازی جاه‌طلبانه‌ی NieR: Automata در سال 2017، با بازی Astral Chain اولین کارگردانی خود در صنعت بازی‌های ویدیویی را تجربه نمود. همچنین، موفقیت چشمگیر این دو بازی باعث شدند تا از وی به عنوان فوق‌ستاره‌ی استودیوی پلاتینیوم گیمز یاد شود. همچنین، اگر موفقیت‌های پرشمار بازی NieR: Automata را فاکتور بگیریم، عنوان Astral Chain نیز از زمان عرضه‌ی خود با ثبت آمار فروش بیش از یک میلیون نسخه‌ای در کنسول نینتندو سوییچ به موفقیت عظیمی دست پیدا کرده است.

همچنین، اینابا در ماه ژانویه‌ی سال جاری میلادی و در مصاحبه‌ای دیگر به تمجید از تائورا پرداخت. وی گفت که کارهای زیادی در استودیوی پلاتینیوم گیمز به او سپرده خواهد شد و به توانایی‌های وی اعتقاد دارد. وی افزود:

ممکن است او بخواهد بازی مورد نظر خود را بسازد. برای مثال، چیزی شبیه به Astral Chain و یا یک بازی جدید. ما واقعاً به تائورا اعتقاد داریم و همانند نقشی که در ساخت Nier داشت، می‌خواهیم مجدداً موفقیت‌هایمان را تکرار کند.

از طرفی دیگر، تائورا خود در مصاحبه‌ی اخیر خود در سال 2019 اعلام کرده بود که به ساخت دنباله‌ی بازی Astral Chain تمایل دارد. وی افزود:

من ایده‌های زیادی دارم و اگر فرصتی در اختیارم قرار بگیرد، می‌توانم از این فرصت برای ساخت دنباله‌ها و یا بازی‌های جدید استفاده کنم.

البته، شرایط برای ساخت دنباله‌ی بازی Astral Chain در ماه‌های اخیر بسیار پیچیده شده است. در واقع، حق نشر این آی‌پی ظاهراً در اختیار پلاتینیوم گیمز بوده است اما این استودیو اخیراً طی اعلامیه‌ی صاحب این اثر را نینتندو اعلام کرد. از طرفی دیگر، این استودیو در ماه فوریه‌ی سال گذشته احتمال عرضه‌ی بازی Astral Chain برای پلتفرم‌های دیگر را رد نکرد.

در نهایت، همچنان در مورد صاحب امتیاز این عنوان تردیدهایی وجود دارد و با توجه به رفتار محافظه کارانه‌ی شرکت‌های ژاپنی در زمینه‌ی انتشار جزئیات مختلف از اسناد و پرونده‌ها، احتمالاً هیچ‌گاه جواب قطعی‌ای برای این سوال نخواهیم یافت.

Moein MM2vitto corleoneامینMahyarMsm
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید