گزارش: مدل جدید پلی استیشن در حقیقت گرمای کمتری تولید می‌کند

18 شهریور 1400 - 18:33

به نظر می‌رسد که نتایج آزمایشات جدید نشان می‌دهند که مدل جدید پلی استیشن بر خلاف گزارش‌های قبلی، گرمای کمتری تولید می‌کند و مدل بهتری برای خریداری است.

در ماه گذشته، آستین ایوانز (Austin Evans) یوتیوبر یکی از اولین کسانی بود که به مدل جدید پلی‌استیشن 5 دسترسی پیدا کرد. این فرد معتقد بود که سخت‌افزار شخصی سازی شده‌ی این کنسول باعث می‌شود که گرمای بیشتری تولید کند، اما بررسی‌هایی که توسط چنل یوتیوب هاردور باسترس (Hardware Busters) انجام شده است چیز دیگری می‌گوید. برخلاف بررسی‌های ایوانز که میزان گرمای خارج شده از منفذ‌های خروجی را ملاک قرار داده است، این چنل یوتیوب میزان حرارت قطعات داخلی کنسول را بررسی کرده است. علی رغم سینک حرارتی کوچک‌تر مدل‌های جدید پلی‌استیشن 5، قطعات داخلی آن دمای کمتری دارند.

بر اساس تست‌های انجام شده توسط این کانال، پردازنده‌ی مدل جدید پلی‌استیشن 5 یازده درجه خنک تر از مدل قدیمی‌تر است، اما حافظه‌ی رم مدل جدیدتر به نظر می‌آید که کمی گرم‌تر باشد. در نهایت این بررسی‌ها شاید آن گونه که به نظر می‌رسد معتبر نباشند، چرا که فقط یک عدد از مدل جدید پلی‌استیشن 5 مورد بررسی قرار گرفته است، کانال هاردور باسترس درباره آمار به دست آمده‌ی خود گفت:

 این دو مدل کنسول دقیقا از یک نوع فن استفاده می‌کنند و میزان مصرف انرژی دو مدل نیز دقیقا به یک اندازه است، حتی سرعت فن‌ها نیز مساوی است. تنها تفاوت آن‌ها در میزان سینک حرارتی است. در مدل‌ جدید پلی‌استیشن 5 میزان هیت سینک به اندازه 300 گرم از مدل‌ قدیمی کمتر است و عملکرد بهتری در خنک کردن قطعات داخلی دارد. شاید میزان حرارت حافظه رم بالاتر باشد، اما دمای پردازنده‌ها اهمیت بیشتری دارد. بر اساس داده‌هایی که ما جمع آوری کرده‌ایم، عملکرد سینک حرارتی در مدل جدید کنسول بهتر است.

نتایج آزمایشات آستین ایوانز نشان داده بود که میزان حرارت مدل جدید کنسول 3 درجه از مدل‌ قدیمی بیشتر است، اما باید در نظر داشت که این نتیجه بر اساس محاسبه‌ی دمای منافذ خروجی کنسول بدست آمده است و می‌توان این گونه برداشت کرد که مدل جدید گرمای بیشتری را خارج می‌کند.

P.morganPlayStation Studios PS5Max22Emad-MartianآرینStarwarszeromugiwara07Amirhossein80PLAYSTATION ON TOPSAMAN Ghost of SpartaThe Cat LadyMahyarMsm@alistarAHM.GamerOrhan gencebayDJMJSina_2081parsa.s71EllieWild Ragemore

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید