آموزش یوتیوبر شدن و راهنمای موفقیت در یوتیوب – قسمت اول

15 شهریور 1400 - 17:56
آموزش یوتیوبر شدن و موفقیت در یوتیوب

اگر این مقاله را باز کرده باشید و اکنون مشغول خواندن باشید، به این معناست که شما قصد دارید به یوتیوب بپیوندید. برای تبدیل شدن به یک ستاره واقعی در یوتیوب، شما یک رقابت شدید را پیش رو دارید اما به هر حال این مهم دست‌یافتنی است و می‌توانید به وسیله تمرین، تکرار و چنین آموزش‌هایی، اصول آن را به خوبی فرا بگیرید.

یوتیوبر اساساً هر شخصی است که ویدیوهای ساخته شده توسط خودش را روی کانال یوتیوب خود پست می‌کند. این افراد معمولاً ویدیوها و کانال خود را تحت یک نام منحصربه‌فرد، موضوع و شیوه متمایز بازاریابی می‌کنند. با این حال برخی از این هم فراتر رفته و یوتیوب را به معنای واقعی کلمه، وارد یک مرحله دیگر می‌کنند.

به این ترتیب یک یوتیوبر حرفه‌ای شخصی است که از طریق تولید ویدیوهای جذاب، آموزشی و یا هیجان‌‌انگیز که توسط هزاران و یا میلیون‌ها نفر دیده و به اشتراک گذاشته می‌شوند، درآمدزایی می‌کند. برای بسیاری از یوتیوبرها هر بازدید مساوی با پول بیشتر است.

مطالب مرتبط:

بنابراین چگونه یک تولید کننده محتوای عادی تبدیل به یک ستاره در یوتیوب می‌شود؟ شاید به نظر برسد که دستیابی به این افتخار یک راز مخفی است که تنها برای عده خاصی بازگو می‌شود اما در واقع قدم‌های مشخصی در این زمینه وجود دارد که شما با دنبال کردن آن‌ها می‌توانید به موفقیت برسید. اولین قدم فهم و درک ساخت یک برند با استفاده از پتانسیل‌های پلتفرم یوتیوب است.

اگر شما یک یوتیوبر هستید، می‌توان شما را با عبارت تولید کننده محتوا هم توصیف کرد. تصور کنید که محتوای ایده‌آل یوتیوب ۶۰ درصد به ویژگی‌های فروشندگی، ۶۰ درصد به قابلیت‌های تدوین ویدیو و ۱۰۰ درصد به سرگرم کننده بودن بستگی دارد. اگرچه این تقسیم‌بندی نمی‌تواند چیز زیادی را به شما بفهماند اما با توجه به آن می‌توانید درک بهتری از یوتیوب و بازدید کنندگانش داشته باشید.

به عنوان یک یوتیوبر وظیفه شما این است که ویدیوهای جذاب، منحصربه‌فرد و همچنین آموزشی برای گروه خاصی از مخاطبان تولید کنید. به یاد داشته باشید که شما نمی‌خواهید یک نفر تنها و تنها یکی از ویدیوهای شما را تماشا کنید. شما می‌خواهید که یک شخص به‌خصوص تمام ویدیوهایتان را ببیند.

پس از آن نیز بهتر است که آن‌ها شروع به حرف زدن درباره ویدیوهایتان کنند و یا حتی آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. از سوی دیگر تماشای دوباره یک ویدیو خودش یک معجزه است! به عنوان نتیجه شما به کاربرانی دست خواهید یافت که دنبال کنندگانی وفادار هستند، بسیاری از ویدیوهای شما را تماشا می‌کنند، این موضوع آمار بازدید شما را افزایش می‌دهد و نهایتاً همه این‌ها به معنی کسب پول و درآمد بیشتر است.

اکنون شاید شما درباره خود پلتفرم سوالاتی داشته باشید. اصلاً چرا مردم یوتیوب را انتخاب می‌کنند؟ این پلتفرم چه چیزی به من پیشنهاد می‌کند؟ و نهایتاً چه چیزی یوتیوب را از دیگر پلتفرم‌ها بهتر کرده است؟ برای پاسخ به این سوالات، از طریق لینک زیر ادامه مطلب را در تکفارس دنبال کنید.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس - یوتیوبر و یوتیوب

AMIsamadDARKSIRENAhmad68
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید