راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ – شهریور 1400

29 شهریور 1400 - 14:44

خرید یک کامپیوتر گیمینگ کار چندان ساده ای نیست زیرا نکات ریز و درشتی در تهیه وجود دارند که می بایست همه آنها را در نظر گرفت. به صورت کلی باید بودجه و نیاز مصرف کننده را به درستی در نظر گرفت تا با بهترین و سازگارترین سخت افزارها یک سیستم گیمینگ تهیه کرد. در این نوشتار گیمفا، مجددا قصد داریم تا یک راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ با دو رده اقتصادی و میانی برای شما عزیزان معرفی کنیم. همراه گیمفا باشید.


مادربرد؛ اولین قطعه که شما باید انتخاب کنید

انتخاب یک مادربرد مانند انتخاب یک زمین مناسب برای ساخت و ساز است. این مادربرد است که مشخص می کند شما چه پردازنده، چه سری از حافظه های اصلی، اتصالات و … در دست خواهید داشت. این برد باعث می شود تا تمامی قطعات شما در کنارهم به درستی کار کنند و انتخاب صحیح آن می توان بر روی پایداری و عملکرد نهایی درست کامپیوتر شما نیز تاثیر گذار باشد. برای مثال، اگر مادربردی که انتخاب می کنید برای پردازنده شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد، شما نهایت کارایی پردازنده و حتی ناپایداری را تجربه خواهید کرد.

مدار تغذیه، هیت سینک، کیفیت ساخت و در آخر اتصالات را همیشه باید در نظر گرفت تا یک مادربرد مناسب تهیه کنید. مدل‌هایی در سری ROG و ROG STRIX همیشه قدرتمندترین مادربردهای موجود در بازار هستند که البته قیمت بالایی نیز دارند. اما اگر به دنبال کارایی و قدرت با بودجه محدودی هستید، می توانید سری های TUF Gaming و PRIME را تهیه کنید. در حال حاضر دو پلتفرم اینتل و AMD از این مادربردها وجود دارد که بسته به هر کدام باید پردازنده سازگار آن مدل را تهیه کنید. بر فرض مثال، برای تهیه پردازنده نسل یازدهمی می بایست یک مادربرد Z590 را مد نظر قرار بدهید. از سوی دیگر، نسل پنجم پردازنده های AMD نیز با قدرتمندترین مادربردهای X570 میزبانی می شوند.

حافظه اصلی؛ ظرفیتی برای اجرای بازی و برنامه‌ها

برای اجرای برنامه‌ها و نرم افزارهای مختلف شما به حافظه‌ای موقت نیاز خواهید داشت تا به سرعت و به خوبی پردازش شوند؛ حافظه های موقت در حال حاضر را با نام DDR4 RAM می شناسیم که حداقل فرکانس این رده 2666 مگاهرتز است. این حافظه ها در ماژول‌های 4 گیگابایتی و فرکانس های بیشتر نیز موجود هستند که برای استفاده از آنها می بایست به پشتیبانی مادربرد نیز توجه کرد.

کارت گرافیک؛ اصلی ترین دغدغه گیمرها

این قطعه بسیار مهم وظیفه خروجی تصویر برای شما را خواهد داشت. بسته به تنظیمات گرافیکی و موتور بازی، این کارت گرافیک تمامی اطلاعات را رندر کرده و سپس از طریق خروجی به نمایشگر شما می رساند. هر چه کارت گرافیک قدرتمندتر باشد می تواند تصاویر را با کیفیت و تنظیمات بالاتری رندر کند. البته این موضوع در کنار FPS یا فریم بر ثانیه اهمیت دارد که حداقل FPS مورد نیاز برای بازی های امروزی 60 فریم بر ثانیه است. در سطح سخت افزاری نیز، کارت گرافیک ها می بایست با کنترل کیفی بالایی مانند Auto Extreme، سطح چمبر مسطح Max-Contact و فن‌های دو بلبرینگی مانند Axial-Tech همراه باشند تا در خنک کننده های بادی بتوانند به بهترین شکل دمای تولید شده جذب کنند.

کیس؛ تمام قطعات شما در یک قاب

کیس عادی و کیس گیمینگ هر دو دارای یک شاسی استاندارد برای نصب قطعات هستند، اما کیس گیمینگ همیشه از متریال هایی بهتر، ضخامت بیشتر و البته توانایی چرخش هوای بیشتری برخوردار است که باعث می شود تمامی قطعات شما در دمای مناسبی کار کنند.


سیستم اول برای تجربه بازی های جدید با بالاترین وضوح و تنظیمات گرافیکی – وضوح ۴K

راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ؛ اردیبهشت 1400

سیستم پیشنهادی دوم برای وضوح ۱۰۸۰p و بالاترین تنظیمات گرافیکی

راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ؛ اردیبهشت 1400
 
GAMER 1995lord_starkMehran.Bahamidgrioy=-f(x)+x²+Tan(x)mehdi_1981THEVIL

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید