گزارش مالی کونامی در سه ماهه اول سال مالی جاری منتشر شد

14 مرداد 1400 - 21:18

امروز شرکت کونامی (Konami) نتایج مالی خود را برای سه ماهه اول سال تجاری ۲۰۲۲، که در ۹ تیر ۱۴۰۰ (۳۰ ژوئن ۲۰۲۱) به پایان رسید، اعلام کرد.

طبق گزارشات کونامی از بخش مالی خود، سود و آمار فروش این شرکت در سه ماهه اول سال تجاری جاری، عالی به نظر می‌رسند. این غول مستقر در توکیو ۶۸٫۶۳۶ میلیون ین فروش و ۲۰٫۲۷۸ میلیون ین سود کسب و کار را گزارش کرده است. با توجه به این که کونامی هیچ بازی مهمی را در این سه ماهه منتشر نکرده است، مطمئناً این ارقام ایده‌آل هستند.

این گزارش همچنین درآمد حاصل از خدمات تلفن‌های همراه کونامی و فروش فزاینده‌ی بازی Yu-Gi-Oh را برجسته می کند. به طور کلی به نظر می‌رسد که خدمات تلفن‌های همراه کونامی و عناوین کارتی سری Yu-Gi-Oh، دو عامل قوی در رشد و سود این شرکت هستند.

این شرکت اخیراً میزبان یک آزمایش فنی برای یک بازی جدید فوتبال در اوایل این سه ماه بود، که به طور رسمی eFootball نام‌گذاری شد. همان‌طور که می‌دانید این بازی جدیدترین نسخه از سری Pro Evolution Soccer است که رویکرد سرویس محور را پیش خواهد گرفت. این عنوان قرار است که صورت رایگان و در کنار عناوینی مانند Super Bomberman R Online و eBaseball به عنوان بازی‌هایی که در حال حاضر در استودیوهای کونامی در حال توسعه هستند، منتشر شود.

در ادامه می‌توانید لیست عناوین آینده‌ی این شرکت را مشاهده کنید:

کونامی

همچنین اخیرا شایعات زیادی در مورد بازگشت کونامی به مجموعه‌های کلاسیک و پرطرفدار خود مانند Silent Hill و Metal Gear Solid به راه افتاده‌اند.

در مورد یکی از شایعات Silent Hill، استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team) رسماََ اعلام کرد که با شرکت کونامی وارد یک قرارداد همکاری شده است و از آنجایی که بلوبر تیم در توسعه‌ی بازی‌های ترسناک مهارت دارد، اولین ایده‌ای که به ذهن می‌رسد این است که آن‌ها بر روی بازی جدیدی از سری Silent Hill کار خواهند کرد.

اما درباره‌ی Metal Gear Solid، شایعه شده که احتمالاََ عنوان Abandoned بازی جدیدی از سری Metal Gear Solid است و بازگشت این سری در پوشش جدیدترین بازی استودیوی بلو باکس گیم (Blue Box Game) اتفاق خواهد افتاد. به هر حال، در صورت معرفی و موفقیت این عناوین، درصد سود کونامی می‌تواند افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

StarwarszeroAli Hassan nejad@alistarآرینP.morganAHM.Gamer
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید