جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ بقای F1 2021 در صدر

12 مرداد 1400 - 20:03

به گزارش وب‌سایت GamesIndusrty، عنوان F1 2021، ساخته‌ی جدید استودیوی کد مسترز (Codemasters)، توانسته است برای دومین هفته‌ی متوالی صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا را تصاحب نماید. این در حالی است که بازی مذکور نسبت به هفته‌ی اول صدرنشینی‌اش، با کاهش ۴۲ درصدی فروش مواجه بوده است.

همچنین این هفته شاهد قدرت‌نمایی عناوین نینتندو نیز هستیم، علاوه‌بر عنوان The Legend of Zelda: Skyward Sword HD که توانسته است علی‌رغم کاهش ۴۴ درصد آمار فروش خود، بار دیگر رتبه‌ی دوم جدول را به دست آورد، Mario Kart 8 Deluxe نیز با رشد ۱۴ درصدی فروش و دو پله صعود، به جایگاه سوم جدول دست یافته است.

درست پس از این بازی، غول کنسول نینتندو سوییچ یعنی Animal Crossing: New Horizons را شاهد هستیم که با افزایش ۱۸ درصدی فروش نسبت به هفته‌ی قبلی، از جایگاه چهارم جدول لذت می‌برد.

یکی از بازی‌هایی که این هفته به جمع ده عنوان پر فروش بریتانیا اضافه شده، The Olympic Games 2020 است. هیچ جای شکی نیست که مهم‌ترین و شاید تنها دلیل افزایش ۵۵ درصدی فروش این بازی که عرضه‌ی آن به سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد، آغاز مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ است. بخش عمده‌ی فروش این اثر، به نسخه‌ی مخصوص پلی‌استیشن ۴ تعلق دارد.

همزمان با برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو، شاهد رشد ۶۵ درصدی میزان فروش بازی Mario & Sonic At Olympic Games 2020 نیز هستیم. هرچند، این بازی نتوانست به جمع ده عنوان برتر راه یابد و به جایگاه هفدهم جدول بسنده کرد.

در انتهای جدول، ساخته‌ی مشترک استودیوهای اسکوئر انیکس (Square Enix) و h.a.n.d تحت عنوان Neo: The world Ends With You را خواهید دید. این بازی که وظیفه‌ی انتشارش بر عهده‌ی شرکت اسکوئر انیکس بوده، در تاریخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ (۲۷ جولای ۲۰۲۱) عرضه شده است و ۶۳ درصد میزان فروش آن در هفته‌ی اول، به نسخه‌ی مخصوص کنسول نینتندو سوییچ مربوط می‌شود.

Marvel’s Avengers عنوان دیگری که اسکوئر انیکس ناشر آن به حساب می‌آید. این بازی نیز اگرچه در ده جایگاه اول جدول فروش دیده نمی‌شود، اما با افزایش ۷۱ درصدی آمار فروش خود یک جهش ۵ پله‌ای به جایگاه سیزدهم را تجربه کرده است.

در میان چهل رتبه‌ی اول جدول در هفته‌ای که گذشت، بیش‌ترین میزان پیشرفت به نام بازی Plants Vs. Zombies ثبت می‌شود که افزایش ۱۹۵ درصدی تعداد واحدهای فروش رفته از آن را مشاهده می‌کنیم. از این مقدار، ۸۵ درصد فروش به نسخه‌ی مخصوص کنسول نینتندو سوییچ تعلق دارد.

در جدول فروش قبلی، بازی Ratchet And Clank: Rift Apart توانسته بود به رتبه‌ی سوم جدول دست یابد. با این وجود، کاهش ۸۷ درصدی فروش بازی مذکور، آن را تا رتبه‌ی چهلم جدول پایین آورده است. البته بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که هر زمان بار جدید کنسول پلی‌استیشن ۵ وارد بازار می‌شود، افزایش فروش بازی Ratchet And Clank: Rift Apart را نیز به همراه دارد.

جدولی که در ادامه مشاهده می‌کنید، فهرستی از ده عنوان پر فروش بریتانیا در هفته‌ی گذشته (تا پایان روز شنبه، ۹ مرداد ماه) است:

رتبه‌ی هفته‌ی قبلرتبه‌ی این هفتهنام بازی
۱۱F 2021
۲۲The Legend of Zelda: Skyward Sword HD
۵۳Mario Kart 8: Deluxe
۷۴Animal Crossing: New Horizons
۸۵Minecraft
۹۶Grand Theft Auto V
۶۷Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
۱۳۸Olympic Games Tokyo 2020
۴۹FIFA 21
ورودی جدید۱۰Neo: The World Ends With You
MahyarMsmfarshadxHossein_Kinglast of gand

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید