بازی State of Decay 3 بر روی موتور Unreal Engine 5 ساخته می‌شود

ابوالفضل مناف زاده
۸ مرداد ۱۴۰۰ - 20:24
State of Decay 3

با استناد به آگهی استخدام استودیوی آندد لبز، بازی State of Decay 3 با استفاده از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 در حال ساخت است.

هم‌اکنون و با توجه به آگهی استخدام جدید استودیوی آندد لبز (Undead Labs)، می‌توان نام State of Decay 3 را در کنار اسامی نظیر BioShock 4 و Dragon Quest ۱۲: The Flames of Fate به عنوان بازی‌هایی که بر روی موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 در حال ساخت هستند قرار داد. البته، اخیراً اخبار و شایعات متعددی پیرامون انتقال برخی از بازی‌ها بر روی این موتور از جمله Hellblade II شنیده شد و به‌نظر می‌رسد که تا سال آتی اکثریت قریب به اتفاق پروژه‌های بزرگ نیز همین مسیر را طی کنند.

طبق گزارش حساب کاربری توییتر klobrille، استودیوی آندد لبز اخیراً یک آگهی استخدام قراردادی برای موقعیت شغلی “طراحی جلوه‌های صوتی” در موتور گرافیکی UE5 برای بازی State of Decay 3 را منتشر نموده است که به واقع به کوچ این پروژه بر روی موتور گرافیکی جدید خود اشاره دارد.

با این اوصاف، پس از استودیوهای کوالیشن (The Coalition)، نینجا تئوری (Ninja Theory) و اینگزایل انترتینمنت (inXile Entertainment)، دیگر استودیوی شرکت مایکروسافت یعنی آندد لبز نیز به جمع استفاده کنندگان از موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 ملحق شده است. البته، لازم به ذکر است که این بازی برای اولین بار در سال گذشته معرفی شد و طی آن رویداد، مشخص شد که پروژه‌ی ساخت آن در مراحل پیش‌تولید قرار دارد و احتمالاً تا دو الی سه سال آتی شاهد عرضه‌ی آن نخواهیم بود.

بازی State of Decay 3، در تاریخی نامشخص برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید