پشتیبانی مایکروسافت از Forza Motorsport 7 به زودی به اتمام میرسد

احسان شریعت
۸ مرداد ۱۴۰۰ - 10:40
Forza Motorsport

مایکروسافت اعلام کرد که در ۱۵ سپتامبر، عنوان Forza Motorsport 7 به پایان کار خود می‌رسد. این بدان معناست که این بازی و بسته‌ی الحاقی آن دیگر برای خرید در فروشگاه مایکروسافت یا با سرویس گیم پس (Game Pass) در دسترس نخواهند بود.

البته بازی‌بازانی که از قبل Forza Motorsport 7 را در اختیار دارند، همچنان می‌توانند بازی و محتوای مرتبط آن را را به صورت عادی دانلود و تجربه کنند، همچنین ویژگی‌هایی مانند سرویس‌های چندنفره و آنلاین کماکان برای کاربران قابل دسترسی خواهد بود.

مایکروسافت اضافه کرده که هر کاربر گیم پس که قبلاً بسته‌ی الحاقی این بازی را خریداری کرده بود، اما خود بازی را خریداری نکرده است، از طریق مرکز پیام‌های ایکس‌باکس یک رمز (Token) برای بازی دریافت می‌کند تا بتواند به تجربه‌ی خود ادامه دهد.

توزیع این رمزها تا ۱۱ مرداد (۲ آگست) انجام می‌شود. اما اگر تا آن تاریخ رمز خود را دریافت نکردید، باید با پشتیبانی ایکس‌باکس تماس بگیرید. همچنین رمز‌های استفاده نشده در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ منقضی می‌شوند. در این میان، این بازی از طریق فروشگاه مایکروسافت تا ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ (۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱) به فروش می‌رسد.

Forza Motorsport 7

بازی Forza Motorsport 7 در زمان عرضه با استقبال طرفداران و منتقدان رو‌به‌رو شد و توانست نمره‌‌ی عالی ۸۸ را از منتقدان دریافت کند. در صورت تمایل می‌توانید مقاله‌ی نقد و بررسی این بازی را به قلم محمد حسین باجلان در این نشانی بخوانید.

هنوز نسخه‌ی بعدی از سری Forza Motorsport تاریخ انتشار مشخصی را دریافت نکرده است، اما به گفته‌ی ترن ۱۰ (Turn 10)، استودیوی سازنده‌ی مجموعه‌ی Forza Motorsport، بازی بعدی این سری جهشی بزرگ را رقم خواهد زد و دارای پیشرفت‌های قابل توجهی از جنبه‌های مختلف خواهد بود.

البته گفته می‌شود که نسخه‌ی جدید Forza Motorsport کمی بعد از انتشار بازی Forza Horizon 5 عرضه خواهد شد. عنوان Forza Horizon 5 در روز جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱) بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید