کپکام: فاصله‌ی بین فروش بازی‌ها بر روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها در حال کاهش است

14 مرداد 1400 - 22:21

در جلسه‌ی پرسش و پاسخ سرمایه‌گذاران کمپانی کپکام (Capcom)، این شرکت در رابطه با موفقیت بازی‌های آنها بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها اظهار نظر کرده و گفته است که فاصله‌ی بین تعداد فروش نسخه‌ی کنسول بازی‌ها با نسخه‌ی رایانه‌های شخصی در حال کاهش است.

بازار رایانه‌های شخصی به یک بازار غول‌پیکر تبدیل شده است و اکثر ناشران ژاپنی، آن را به عنوان بازار هدف بازی‌های چندسکویی خود انتخاب کرده‌اند. کپکام نیز به عنوان یک ناشر ژاپنی، به این بازار عظیم آگاه است و همچنان با استراتژی انتشار بازی‌های چندسکویی، از عناوین خود بر روی این پلتفرم پشتیبانی می‌کند.

براساس خبر منتشر شده از سوی منبعی موثق، در جریان پرسش و پاسخ اخیر سرمایه‌گذاران، از نماینده‌ی کپکام پرسیده شد که آیا تقاضا برای بازی‌ها آنها بر روی رایانه‌های شخصی، بیشتر از تقاضا بر روی کنسول‌هاست؟ کپکام هم در جواب گفت:

در حالی که در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۱، تقاضا برای رایانه‌های شخصی بیشتر از کنسول‌های دیگر نبود، ما احساس می‌کنیم که فاصله‌ی بین این دو در حال کاهش است.

کپکام همچنین بازار رایانه‌های شخصی را یک شبکه بزرگ برای خود می‌داند و می‌خواهد در آینده نیز از آن پشتیبانی کند.

با پیروی از استراتژی توسعه‌ی چندسکویی بازی‌ها، در جهت جذب کاربرهای بیشتر، ما پشتیبانی از محتواهای خود بر روی دستگاه‌های مختلف، از جمله رایانه‌های شخصی را ادامه خواهیم داد. به مانند کنسول‌های بازی خانگی، ما احساس می‌کنیم که رایانه‌های شخصی نیز یک کانال مهم برای ما به شمار می‌رود.

در ادامه کپکام اشاره کرد که می‌خواهد با استفاده از داده‌های بازار، بازی‌های خود را قیمت گذاری خواهد کرد.

برای عناوین جدید، ما می خواهیم قیمت‌های مناسب را براساس داده‌های بازار تعیین کنیم.

کپکام کنسول رایانه‌های شخصی Capcom

منظور کپکام از داده چه داده‌ای است؟

هر چند آنها در رابطه‌ با داده‌های مدنظر سخنی به میان نیاوردند، اما گفتند که در قیمت‌گذاری بازی‌های خود، فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار خواهند داد. اگر بخواهیم مصداق بارزیی از این قیمت گذاری را مثال بزنیم، می‌توانیم به بازی‌هایی همچون The Great Ace Attorney Chronicles که برچسب قیمتی ۳۹٫۹۹ دلاری و Monster Hunter Stories 2 که برچسب قیمتی ۵۹٫۹۹ دلاری دارند، اشاره کنیم.

M.MTMehran.Bamatrix4221489DARKSIRENHasan0930masoud pc gamerP.morganMahyarMsmAHM.Gamer

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید