پشتیبانی بیش از ۵۰۰ کارمند یوبی‌سافت از اعتصاب کارکنان اکتیویژن بلیزارد

7 مرداد 1400 - 10:31
Ubisoft-Activision

پس از شکایت کارمندان اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) از این شرکت، صدها بازی‌ساز و کارکنان دیگر شرکت‌ها از جمله یوبی‌سافت (Ubisoft)، به پشتیبانی از همکاران خود در مقابل ساختمان اصلی به نشانه‌ی اعتراض خواهند ایستاد.

بر اساس گزارشی از Axios، تقریباً ۵۰۰ کارمند یوبی‌سافت نامه‌ای را به پشتیبانی از کارمندان اکتیویژن بلیزارد با مضمون اعتصاب در روز چهارشنبه، امضا کرده‌اند. در نامه‌ی کارمندان یوبی‌سافت اشاره شده است که که به کارمندان اکتیویژن بلیزارد ایمان دارند و از آن‌ها حمایت می‌کنند، این نامه توسط کارمندان ۳۲ استودیوی یوبی‌سافت در سراسر جهان امضا شده است.

کارمندان اکتیویژن بلیزارد در اعتراض به پاسخ این شرکت به دادخواست ایالت کالیفرنیا، که ادعا می‌کند سوء رفتار و سوء استفاده‌ی جنسی با توبیخ اندک و تقریبا بدون توبیخ از طرف‌های متخلف صورت گرفته است، در حال اعتصاب هستند. این در حالیست که چند روز پیش، بیش از ۱۰۰۰ کارمند اکتیویژن شکایت خود از مدیران این شرکت را اعلام کرده بودند.

در ادامه‌ی نامه‌ی کارمندان یوبی‌سافت، توضیح داده شده است که امضا کنندگان از پاسخ یوبی‌سافت به طیف گسترده‌ای از ادعاهایی مبنی بر سوء رفتار و سوء استفاده‌ی جنسی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، ناامید شده‌اند. در آن زمان، در حالی که چندین مدیر و توسعه‌دهنده‌ی ارشد از کار برکنار شدند، بسیاری از متهمان همچنان برای موقعیت‌های گسترده و اساسی این شرکت مانند رهبری عناوین بزرگ یوبی‌سافت از جمله Assassin’s Creed، در سمت خود باقی ماندند. چنانکه در این نامه آورده شده است:

ما ایستادیم و تماشا کردیم که شما فقط شناخته شده‌ترین متهمان را از کار اخراج کردید. شما اجازه دادید که بقیه استعفا دهند یا بدتر، به آن‌ها ترفیع دادید، آن‌ها را از استودیو به استودیو یا از تیمی به تیم دیگر منتقل کردید و بدون هیچ عواقبی به آن‌ها فرصتی دیگر دادید. این چرخه باید متوقف شود.

کارمندان یوبی‌سافت خواستار همکاری بین کارکنان اکتیویژن بلیزارد، یوبی‌سافت و سایر ناشران مختلف هستند و می‌گویند که این امر برای اطمینان از رهبری تغییرات توسط افرادی که مستقیماً تحت تأثیر این رفتارها قرار گرفته‌اند، ضروری است.

همان‌طور که می‌دانید اکتیویژن بلیزارد از  بزرگترین سری بازی‌ها مانند Call of Duty ،World of Warcraft ،Diablo و سایر موارد برخوردار است.

DARKSIRENmatrix4221489آرینMehran.BaAHM.GamerP.morganMahyarMsmAli Hassan nejadMohsenj74
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید