جیم رایان از کمبود موجودی پلی استیشن ۵ متاسف است

6 مرداد 1400 - 22:16
PS5
جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل بخش پلی‌استیشن سونی، اعتراف کرد که در حال حاضر پایانی برای مشکلات عرضه‌ و موجودی پلی‌استیشن ۵ که از زمان انتشار این کنسول در نوامبر ۲۰۲۰ طرفداران را ناامید کرده است، وجود ندارد و از این بابت متاسف است.

کمبود تراشه‌ در سطح جهانی باعث شده تا کار انتشار پلی‌استیشن ۵ از زمان معرفی بسیار سخت شود و تقاضای بی سابقه این کنسول به این معنی است که این کمبود به زودی پایان نخواهد یافت. جیم رایان طی مصاحبه با وب‌سایت Reuters در این باره گفت:

ما توانستیم در ساخت پلی‌استیشن‌ها سریع‌تر از گذشته عمل کنیم، که باعث خوشحالی من است. اما از طرف دیگر، مدتیست که قادر به پاسخگویی به تقاضای موجود این کنسول نیستیم، که باعث تاسف است. شرکای ما واقعاً عملکرد خوبی برای ما دارند، اما قطعاً کمبود تراشه چالشیست که همه‌ی ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

طی یک مصاحبه‌ی جداگانه با وب‌سایت Famitsu، از رایان سوال شد که آیا فکر می‌کند که در دسترس بودن پلی‌استیشن ۵ تا پایان امسال بهتر شود، او پاسخ داد:

ما می دانیم که دریافت پلی‌استیشن ۵ هنوز برای گیمرها مشکل است و از این بابت بسیار متاسفیم. علائمی وجود دارند که نشان دهنده‌ی بهبود وضعیت هستند، اما ما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

جیم رایان

همچنین سونی به تازگی ادعا کرده که پلی‌استیشن ۵ پس از پشت سر گذاشتن ۱۰ میلیون فروش جهانی، توانست جایگاه سریع‌ترین فروش جهانی در بین کنسول‌های این شرکت را به دست آورد. این کنسول در اواسط ماه جولای، تقریباً هشت ماه پس از عرضه و فقط حدود یک ماه سریعتر از پلی‌استیشن ۴، به این جایگاه رسید.

گزارش شده است که طی یک جلسه‌ی آنالیز در ماه می، سونی به حاضران این جلسه گفته که انتظار دارد کمبود پلی‌استیشن ۵ حداقل تا سال ۲۰۲۲ ادامه داشته باشد. به گزارش Bloomberg هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر ارشد مالی سونی، طی این جلسه اظهار کرد:

فکر نمی‌کنم که امسال تقاضا برای پلی‌استیشن ۵ کم شود و حتی اگر سال آینده دستگاه‌های بیشتری را تولید و عرضه کنیم، قادر به تامین و پاسخگویی به تمام تقاضاها نخواهیم بود.

تقریباً در همان زمان، سونی در بیانیه‌های عمومی خود، چشم انداز امیدوار کننده‌تری از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ را ارائه می داد. چنان که جیم رایان در ماه می به وب‌سایت Wired گفت:

ما در تلاش هستیم تا شرایط را بهبود ببخشیم. ما شاهد افزایش تولید در تابستان و مطمئناً در نیمه‌ی دوم سال جاری هستیم و امیدواریم که شاهد نوعی بازگشت به حالت عادی از نظر تعادل بین عرضه و تقاضا در آن دوره باشیم.

مطمئنا با توجه به شرایط فعلی، جیم رایان نتوانسته است به وعده‌ی خود مبنی بر افزایش تولید و هم تراز شدن عرضه و تقاضا عمل کند و این موضوع بسیاری از طرفداران غول ژاپنی را ناامید کرده است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا این کمبود، به سونی در رقابت با مایکروسافت ضربه خواهد زد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امینAHM.GamerAli Hassan nejadP.morganlast of gandHossein_KingMahyarMsm
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید