بیش از ۱۰۰۰ کارمند اکتیویژن شکایت خود از مدیران این شرکت را اعلام کردند

5 مرداد 1400 - 18:00

اخبار پیرامون شرکت بزرگ اکتیویژن بلیزارد حاکی از آن هستند که بیش از ۱۰۰۰ کارمند این شرکت، طی نامه‌ای شکایات، اعتراض‌ها و انتقادات خود را نسبت به رفتارهای توهین‌آمیز مدیران خود اعلام کردند.

طی هفته‌ی گذشته، شکایتی علیه شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط اداره‌ی اشتغال و مسکن کالیفرنیا (DEFH) تنظیم شد که بر این اساس، برخی از اعضای این شرکت به آزار جنسی، تبعیض و سواستفاده محکوم می‌شدند. اما در جوابیه‌ی این شکایت، مدیران اکتیویژن و وکلای آن‌ها همواره در پاسخگویی رفتار دوگانه‌ای از خود نشان دادند و تنها اظهارات DEFH را “تحریف شده و نادرست” خواندند. از طرف دیگر، نائب رئیس شرکت اکتیویژن یعنی فرانسس تاونسند (Fran Townsend) که در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ مشاور امنیت ملی رئیس جمهور وقت امریکا یعنی جرج بوش نیز بوده است، با ارسال جوابیه‌ی دادگاه به ایمیل کارمندان اکتیویژن، باعث علنی شدن محتوای آن و در نتیجه شروع جنجال‌های فراوانی شد.

به‌ هر ترتیب، حدود ۱۰۰۰ نفر از کارمندان اکتیویژن بلیزارد در پاسخ به جوابیه‌ی فرانسس تاونسند به دادگاه، نامه‌ای انتقادی و سرگشاده به مدیر شرکت اکتیویژن ارسال کردند. در این نامه، پاسخ‌های اکتیویژن بلیزارد و فران تاونسند به دادگاه “نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز” خطاب شده است و کارمندان ادعا می‌کنند که نظرات و انتقادات آن‌ها هیچ‌گاه به درستی به گوش مدیران شرکت نمی‌رسد. از طرفی دیگر، فرانسس تاونسند از جمله شخصیت‌هایی است که همواره خود را به عنوان حامی حقوق زنان و آزادی بیان معرفی می‌کند.

در ادامه می‌توانید متن این نامه را مطالعه کنید:

خطاب به مدیران اکتیویژن بلیزارد

ما، امضا کنندگان این نامه اظهارات مشاورین حقوقی اکتیویژن در خصوص دادخواست DFEH و همچنین بیانیه‌ی داخلی فرانسس تاونسند را نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز قلمداد می‌کنیم. به بیان صریح و واضح، حقوق ما به عنوان یک کارمند به درستی در سخنان و عملکردهای مدیران ما منعکس نمی‌شود.

ما معتقدیم که این اظهارات تمامی تلاش‌های مداوم ما برای برابری جنسیتی در داخل و خارج از صنعت بازی را زیر سوال می‌برد. طبقه‌بندی ادعاهای مطرح شده به عنوان “تحریف شده و در بسیاری موارد نادرست”، چنان جوی در شرکت ایجاد می‌کند که گویا چنین اتفاقاتی در اکتیویژن هیچ‌گاه رخ نداده است و درک این موضوع برای قربانیان آن غیرممکن است. همچنین، این مساله ذهنیت ما از توانایی مدیران ما در برخورد به سواستفاده کنندگان و فراهم کردن فضایی امن را دچار تردید می‌کند. این بیانات روشن می‌سازد که مدیران ما ارزش‌های انسانی را مقدم نمی‌دانند و اکنون اصلاحات فوری از مهم‌ترین درخواست‌های ما است.

مدیران ما ادعا کرده‌اند که برای ایجاد فضایی امن در محل کار اقداماتی انجام خواهند داد اما در نقطه‌ی مقابل، حتی در مواجهه با اقدامات قانونی نیز رفتار دوگانه‌ای دارند و اطمینان ما از حسن نیت آن‌ها به حداقل میزان ممکن رسیده است. پاسخ به این دادخواست “ناشایست و غیرمسئولانه” بوده است. در حالی که بسیاری از کارمندان فعلی و سابق اکتیویژن بلیزارد بارها در مورد آزار و اذیت خود صحبت کرده‌اند، مدیران ما این ادعاها را نادیده می‌گیرند و آن‌ها را غیر واقعی می‌خوانند. این صحبت‌ها شرم‌آور و غیر قابل قبول است.

ما خواستار بیانیه‌های رسمی‌ای هستیم که جدی بودن این ادعاها را تایید کند و دلسوزی واقعی برای قربانیان آزار و اذیت در شرکت ما را بازتاب کند. ما از فرانسیس تاونسند می‌خواهیم که به عنوان یک حامی حقوق زنان کارمند، پای صحبت‌های خود بایستد و خسارات روحی بیانیه‌اش را جبران کند. ما از تیم اجرایی اکتیویژن می‌خواهیم که با ما در تلاش‌های خود برای رفع این معضل همکاری کند تا فضای پیرامون کارمندان و در نهایت تمامی افراد جامعه را به مکانی امن تبدیل کرده و آزادی بیان را به ارمغان بیاورد.

ما در کنار همه‌ی دوستان، هم تیمی‌ها و همکاران خود و همچنین جامعه‌ی کارمندان که بد رفتاری یا آزار و اذیت را تجربه کرده‌اند، ایستاده‌ایم. ما ساکت نخواهیم شد، کنار نخواهیم ایستاد و تسلیم نخواهیم شد تا زمانی که شرکتی که عاشق آن هستیم، محل امنی برای کار ما باشد و از اینکه دوباره عضو آن شده‌ایم، احساس غرور کنیم. ما تغییر خواهیم بود.

Mehran.BaDARKSIRENP.morganXbox one s pro gamer
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید