جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ بازی F1 2021 از همه سبقت گرفت

4 مرداد 1400 - 13:02
F1 2021

این هفته بازی جدید منتشر شده از سوی شرکت کُدمسترز (Codemasters) یعنی F1 2021در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفته و توجه بازی‌بازان زیادی را به خود جلب کرده است.

F1 2021 در هفته گذشته در مقابل The Legend of Zelda: Skyward Sword HD شسکت خورد و نتوانست مقام اول را از آن خود کند، اما این هفته به لطف کاهش ۷۴ درصدی در فروش فیزیکی Skyward Sword HD، سرانجام در رتبه‌ی اول قرار گرفت.

این میزان کاهش برای یک بازی که هسته‌ی اصلی طرفداران را هدف قرار داده است به هیچ عنوان عجیب نیست. از طرفی گرمای شدید هوا و باز شدن فروشگاه‌ها پس از قرنطینه نیز بر روی این موضوع اثر داشته‌اند.

در هفته‌ای که گذشته تعداد زیادی کنسول پلی‌استیشن ۵ در دسترس مخاطبین قرار گرفت که به دنبال آن، شاهد افزایش فروش برخی عناوین انحصاری این پلتفرم بودیم. بازی جدید اینسامنیاک گیمز (Insomnica Games) یعنی Ratchet & Clank: Rift Apart یک افزایش ۲۸۸ درصدی را در فروش تجربه کرد و توانست در رتبه‌ی سوم قرار گیرد. از طرفی بازی دیگر اینسامنیاک گیمز یعنی Spider-Man: Miles Morales با افزایش ۲۴۲ درصدی در فروش، رتبه‌ی ششم را از آن خود کرد. در نظر داشته باشید که باندل پلی‌استیشن ۵ که شامل این بازی‌ها شود، در فروشگاه‌ها موجود بود.

ما در فهرست کلی شاهد بازی جدید Warhammer با نام Necromunda: Hired Gun در رتبه‌ی ۳۳ بودیم. ۴۱ درصد فروش بازی بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵، ۳۲ درصد فروش بر روی پلی‌استیشن ۴ و ۲۷ درصد فروش بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس بود. در این میان، عنوان جدید Cris Tales نیز در رتبه‌ی ۳۶ قرار گرفت که ۵۴ درصد فروش آن بر روی پلتفرم نینتندو سوییچ بوده است.

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
F1 2021۱۲
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD۲۱
Ratchet & Clank: Rift Apart۳۱۰
FIFA 21۴۳
Mario Kart 8: Deluxe۵۴
Spider-Man: Miles Morales۶۱۷
Animal Crossing: New Horizons۷۵
Minecraft (Switch)۸۶
Grand Theft Auto 5۹۸
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury۱۰۷
امین

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید