نینتندو: توسعه‌ی نسخه‌ی OLED سوییچ به دلیل کسب درآمد بیشتر صورت نگرفته است

۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱

ساعاتی پیش شرکت نینتندو به صورت رسمی اعلام کرد که در حال حاضر، هیچ کنسول سوییچ دیگری در دست ساخت نیست و توسعه‌ی نسخه‌ی OLED سوییچ نیز تنها به دلیل کسب درآمد بیشتر و اختلاف ۵۰ دلاری آن با کنسول سوییچ پایه صورت نگرفته است.

اخیراً، یک نشریه با تهیه‌ی گزارشی چنین ادعا کرده است که اختلاف هزینه‌ی تولید کنسول نینتندو سوییچ پایه و نسخه‌ی OLED آن، تنها ۱۰ دلار بوده و این شرکت ژاپنی تنها به دلیل افزایش ۴۰ دلاری سود خود دست به توسعه‌ی آن زده است. در واقع، چندین سال است که صحبت‌ها و اعتراض بازی‌بازان به دلیل سیاست‌های سودجویانه و ضد مشتری نینتندو از جمله تخفیف نخوردن هیچ یک از عناوین آن حتی پس از گذشت چندین سال از انتشارشان بالا گرفته است و این موج‌های اعتراضی پس از معرفی نسخه‌ی OLED به جای سوپر سوییچ و یا هر مدل ارتقا یافته‌ی دیگر به اوج خود رسید.

البته، بالاخره پس از مدت‌ها شاهد واکنش سریع نینتندو در قبال یک خبر یا شایعه بودیم و این شرکت ژاپنی ساعاتی پیش طی یک توییت این اتهامات را ناوارد خواند و آن‌ها را تکذیب کرد. در این توییت، نینتندو چنین اذعان داشت که:

ما این اتهامات را تکذیب می‌کنیم تا مطمئن شویم که سرمایه‌گذاران و مشتریان ما از درک صحیح در قبال ما اطمینان حاصل می‌کنند.

در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تولید و ساخت کنسول دیگری برای خانواده‌ی سوییچ نداریم.

البته، در حالی که شایعات و گزارش‌ها پیرامون عرضه‌ی یک کنسول ارتقایافته‌ی سخت‌افزاری از سوییچ که از وضوح ۴K پشتیبانی می‌کند به گوش می‌رسید، نینتندو در اقدامی عجیب تنها به معرفی یک کنسول با نمایشگر OLED، پشتیبانی از کابل LAN و حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی بسنده کرد تا همچنان امیدها برای عرضه‌ی کنسول ارتقایافته‌تر سوییچ زنده بماند اما، با توجه به این توییت به‌نظر می‌رسد که حداقل تا مدت‌ها خبری از چنین کنسولی به گوشمان نرسد.

به هر ترتیب، نسخه‌ی OLED کنسول نینتندو سوییچ در تاریخ ۱۶ مهر ۱۴۰۰ (۸ اکتبر) به صورت رسمی عرضه خواهد شد و به‌جز داک که حتی به‌صورت جداگانه قابل خرید است، باقی محصولات کنسول سوییچ پایه با آن منطبق خواهند بود.

7
15
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید