پرفروش ترین کنسول های ماه ژوئن ایالات متحده مشخص شدند

۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶

با اعلام سازمان NPD و به نقل از نشریه‌ی GamesBeat، ماه گذشته‌ی میلادی (۱۱ خرداد لغایت ۹ تیر ماه) کنسول های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس و نینتندو سوییچ بیشترین فروش را در ایالات متحده داشته‌اند. هر یک از این کنسول‌ها را، به نوعی می‌توان پرفروش‌ترین در ماه گذشته نامید.

از نگاه فروش واحدی، کنسول نینتندو سوییچ رتبه‌ی اول فروش ماه ژوئن کنسول‌ها در ایالات متحده را از آن خود کرده است. در طرف مقابل و به دلیل گران‌تر بودن ایکس‌باکس سری ایکس، کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت (Microsoft) فروش دلاری بیشتری را نسبت به نینتندو سوییچ داشته‌اند.

پس از نمایش مهیج مایکروسافت در رویداد E3 امسال، فروش کنسول‌های نسل نهمی این شرکت تا حدودی تقویت شد. در ماه ژوئن که E3 2021 برگذار شد، فروش دلاری پلتفرم ایکس‌باکس رکورد قبلی خود که در ماه ژوین سال ۲۰۲۰ ثبت شده بود را جابه‌جا کرد. همزمان با این اتفاق، کنسول نینتندو سوییچ همچنان تا اینجای سال از حیث فروش دلاری و فروش واحدی، بیش‌ترین فروش را در ایالات متحده داشته است.

در همین حین، کمبود کنسول پلی‌استیشن ۵ همچنان در بازار دیده می‌شود. با این حال، فروش این کنسول با آهنگ چشمگیری ادامه دارد و پلی‌استیشن ۵ همچون گذشته در ایالات متحده سریع‌ترین فروش را نسبت به سایر کنسول‌های خانگی دارد.

در طی ماه ژوئن، مردم ایالات متحده ۴۰۱ میلیون دلار را صرف تهیه‌ی سخت‌افزارهای بازی کرده‌اند که این میزان، ۱۱۲ درصد بیش‌تر از ماه ژوئن سال گذشته است. از ابتدای سال تا امروز که در میانه‌ی ماه هفتم آن قرار داریم، ۲٫۳ میلیارد دلار، یعنی ۴۵ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته، در این کشور برای تهیه‌ی سخت‌افزارهای گیمینگ هزینه شده است .

با گذشت حدود هشت ماه از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت و سونی (sony)، کم کم طرفداران صنعت بازی‌های ویدئویی خود را برای ورود به نسل جدید آماده می‌کنند. اگر قصد تهیه‌ی هر یک از کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس یا پلی‌استیشن ۵ را دارید، می‌توانید راهنمای خرید این کنسول‌ها را به قلم مهدی ملکی مطالعه نمایید:

راهنمای خرید ایکس‌باکس سری ایکس | راهنمای خرید ایکس‌باکس سری اس | راهنمای خرید پلی‌استیشن ۵

42
2

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید