نگاهی به خنک کننده مایع ایسوس TUF Gaming LC 240

۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷

ایسوس در سال های اخیر سبد محصولات خود را گسترده تر کرده است. از جمله محصولاتی که این شرکت تایوانی در سال های اخیر به سبد محصولات خود اضافه کرده می توان به خنک کننده های مایع یکپارچه اشاره داشت که در سه دسته بندی ROG در رده بالا ترین، ROG STRIX و TUF Gaming  عرضه شدند؛ امروز قصد داریم به یکی از مقرون بصرفه ترین مدل های این سری تحت نام ASUS TUF Gaming LC 240 اشاره کرد. با گیمفا همراه باشید.

می توان گفت همزمان با نسل ششم از عرضه پردازنده های شرکت اینتل، خنک کننده های مایع توانستند به خوبی جای خنک کننده های بادی معمولی و رایج در بازار را بگیرند؛ البته که همچنان خنک کننده های بادی سهمی از این صنعت را برای خود دارند، اما مواردی چون نوآوری، نورپردازی، صدای کمتر و همچنین وزن کمتر که سبب کاهش قابل توجه فشار به پردازنده و براکت، نسبت به خنک کننده های بادی می شوند، توانستند سهم خوبی از بازار را کسب کنند.

با توجه به اینکه اخیرا هر محصولی در حوزه گیمینگ با نورپردازی RGB می تواند به خوبی توجه گیمرها را به خود جلب کند، یکی از ویژگی های بسیار خوب این خنک کننده مایع، سیستم نورپردازی AuraSync است. همانند تمامی قطعاتی که ایسوس با این سیستم انحصاری همراه کرده است، این خنک کننده نیز می تواند به راحتی با همراه با چندین جلوه بصری نورپردازی خود را با دیگر قطعات هماهنگ کند.

برای دسترسی کامل به این جلوه های بصری می بایست کانکتور نورپردازی را به هدر ARGB مادربرد وصل کرد. علاوه بر این، در نسل جدید ایسوس ویژگی Music Effect را از انحصار مادربردهای خود خارج کرده و در حال حاضر این قابلیت را می توان برای خنک کننده نیز به صورت مستقل داشت.

فن های سری PWM این خنک کننده مایع با قدرت فشار هوا ۶۷CFM و حداکثر نویز ۲۹ دسی بل، می توانند به خوبی مایع داخل رادیاتور در دمای مناسبی نگهدارند. لبه های بالا آمده از پره های فن یکی از نکات مثبت این سری است که می تواند فشار هوا را در نقطه وسط به صورت متمرکزتری نسبت به فن های رایج در بازار منتقل کند.

داخل بسته بندی این خنک کننده مایع،  براکت های اینتل  AMD، برچسب های سری TUF Gaming، دفتر چه راهنما، پیچ و مهره های لازم، کابل افزاینده RGB و کابل اتصال فن دو به یک به همراه کولر خنک کننده قرار گرفته است. مکانیزم باز شدن جعبه این خنک کننده مایع همانند اکثر محصولات دیگر ایسوس است. یکی از موضوعات دیگری که ایسوس به آن برای تمامی محصولات TUF اشاره دارد، مربوط به تاییدیه TUF Gaming Alliance است. بنا بر این تاییدیه، شما می توانید تمامی قطعات این سری را بدون هیچ گونه نگرانی استفاده کنید.

طبق مشخصات فنی، بلاک این کولر مناسب و قابل نسب برای پردازنده های اینتل از نسل چهارم تا یازدهم، برای پردازنده های AMD از نسل اول Ryzen تا نسل پنجم و قابل نصب برای سوکت های سری LGA 1150, 1151, 1152, 1155, 1156, 1200, 1366, 2011, 2011-3, 2066  و AM4 است. این بلاک ساخته شده با متریال کوپر کیفیت ساختی بسیار مناسب داشته و می تواند به خوبی دمای تولید شده از پردازنده را به سمت خود جدب کند. همچنین از ویژگی های خاص این سری می توان به امکان شخصی سازی برای جلوه های بصری، استفاده از سیم پیچی موتور قدرتمند به منظور عملکرد بهتر و طولانی مدت پمپ، طراحی کاملا ایزوله و مطمئن برای نقاط اتصال لوله‌ها و همچنین مکانیسم نگهدارنده برای تسهیل در روند اسمبل اشاره کرد.

4
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید