جیم رایان: پشتیبانی سونی از قابلیت کراس پلی بیشتر خواهد شد

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱

پس از تبدیل شدن به یکی از کندترین‌ها در پشتیبانی از قابلیت بازی میان پلتفرمی، حال طبق گفته‌ی جیم رایان (Jim Rayan)، رئیس و مدیرعامل بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی (Sony)، این شرکت بنا دارد پشتیبانی بازی‌های چندنفره از قابلیت کراس‌پلی یا همان بازی میان پلتفرمی را افزایش دهد.

در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری Axios، آقای رایان به شکل کاملا واضحی اظهار داشت که شرکت سونی از قابلیت بازی میان پلتفرمی پشتیبانی کرده و به این قابلیت اهمیت بیشتری می‌دهد. ضمن اینکه خاطر نشان کرد در حال حاضر هم بازی‌های بزرگ و پرطرفداری همچون Fortnite ,Rocket League ,Call of Duty و Minecraft از قابلیت موردبحث پشتیبانی می‌کنند و بازی Destiny 2 هم به زودی به این جمع اضافه خواهد شد.

البته پلی‌استیشن قصد ندارد در این نقطه متوقف شود و با تایید جیم رایان، افزایش تعداد بازی‌هایی که از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی می‌کنند ادامه‌دار خواهد بود.

زمانی که بازی Fortnite برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، طولی نکشید که کاربران این کنسول متوجه شدند که قادر نیستند اکانت اپیک گیمز (Epic Games) خود را که در پلی‌استیشن ۴ تشکیل داده بوده‌اند، به کنسول نینتندو سوییچ منتقل کنند. این بدان معنی هم هست که در آن زمان کاربران کنسول پلی‌استیشن ۴، امکان بازی با سایر پلتفرم‌ها را نداشته‌اند. همه‌ی این‌ها در حالی بوده است، که سایرین به راحتی از بازی با یکدیگر لذت می‌بردند.

پس از گذشت چند ماه از این اتفاق و دریافت بازخوردهای منفی فراوان، در نهایت سونی اجازه‌ی بازی آنلاین با سایر پلتفرم‌ها را به کاربران پلی‌استیشن ۴ داد و این نقطه‌ی عطفی برای تغییر نگرش سونی نسبت به قابلیت بازی میان پلتفرمی بود.

هرچند، حال دیگر مشخص شده است که این اتفاق به سادگی رخ نداده بوده و مدتی قبل در جریان رقابت قضایی اپیک گیمز و اپل، معلوم شد که ارائه‌ی قابلیت کراس‌پلی از سوی سونی، منجر به پرداخت هزینه‌های اضافی توسط اپیک گیمز شده است.

البته این نکته هم قابل توجه است که چندی پیش، رندی پیچفورد (Randy Pitchford)، رئیس استودیو گیرباکس (Gearbox)، در حساب توییتر خود اعلام کرد که بازی Borderlands 3، در همه‌ی پلتفرم‌ها از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی می‌کند، به جز کنسول‌های پلی‌استیشن! و این یعنی یک مشکل تازه. در این زمینه، آقای رایان ترجیح داد که در رابطه با ‘یک مشکل کاری’ که ‘با یک شریک قدیمی’ به وجود آمده است، صحبتی نداشته باشد. اما به این نکته اشاره کرد که سونی در برخورد با همه‌ی ناشران، سیاست‌های ثابتی را پیشه خواهد کرد.

21
4

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید