شایعه: جشنواره‌ی تخفیف‌های تابستانه‌ی استیم هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد

۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱

به گفته‌ی یک منبع موثق که معمولا در این زمینه‌ها درست است، جشنواره‌ی تخفیف‌های تابستانه‌ی بزرگ استیم از پنجشنبه‌ی هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد.

دوباره آن زمان سال فرا رسیده است. برای بسیاری از بازی‌بازان بر روی رایانه‌های شخصی، جشنواره‌ی تابستانه‌ی استیم به مانند سال نویی بوده که زودتر فرا رسیده است. معمولا پیش از آغاز این جشنواره، شاهد لو رفتن تاریخ دقیق آن یک یا دو هفته زودتر هستیم. ظاهرا امسال هم از این قائده مستثنی نیست. به تازگی شایعه‌ای در فضای مجازی پخش شده که تاریخ آغاز جشنواره‌ی تابستانه‌ی امسال استیم، را پنجشنبه‌ی هفته‌ی آینده اعلام می‌کند. این شایعه بر اساس صحبت‌های یک منبع نسبتا موثق است.

طبق گفته‌ی حساب توییتری SteamDB، جشنواره‌ی تابستانه‌ی امسال استیم قرار است در تاریخ ۲۴ ژوئن آغاز شود. این شایعه بر اساس ایمیل‌هایی بوده که از سوی ولو (Valve) به یک سری از شرکا ارسال شده است. اگر اطلاع ندارید، باید گفت که SteamDB یک صفحه‌ی آماری مربوط به استیم بوده که هیچ ارتباطی به خود استیم یا شرکت ولو ندارد. SteamDB سابقه‌ی خوبی در فاش کردن اطلاعات مربوط به استیم داشته و معمولا در این موارد قابل اعتماد است.

پیش‌بینی اینکه چه عناوینی دقیقا تخفیف می‌خورند دشوار است. ظاهرا حتی SteamDB هم از این اطلاعات بی‌خبر است. با این حال اگر تازه وارد عرصه‌ی رایانه‌های شخصی شده‌اید، می‌توانید مطمئن باشید که بازی‌های بزرگی قطعا در این جشنواره تخفیف خواهند خورد. در گذشته بازی‌های بزرگی مثل The Diviosn، Batman: Arkham Knight و Fallout 4 با قیمت کاهش یافته در این جشنواره به فروش رسیده‌اند. این بازی‌ها در حال حاضر بسیار قدیمی بوده و تخفیف خوردن آن‌ها دیگر هیجان‌انگیز نیست. با این حال می‌توان با استناد به آن‌ها گفت که این رویداد دو هفته‌ای، احتمالا شامل برخی از بازی‌های نسل نهمی بزرگ خواهد شد.

این تنها جشنواره‌ی تخفیف بزرگ استیم نیست. در آوریل همین سال شاهد برگزاری جشنواره‌ی هفته‌ی طلایی یا Golden Week از استیم بودیم. Golden Week امسال با تمرکز مخصوص بر روی بازی‌های ژاپنی برگزار شد. در این میان عناوینی مثل Tekken 7، Final Fantasy 15 و حتی Death Stranding با تخفیف به فروش رسیدند. البته بدون شک هیجان برای جشنواره‌ی تابستانه بسیار بیشتر است. فرا رسیدن تابستان برای بازی‌بازان رایانه‌های شخصی، با یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های تخفیف همراه است.

21
1
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید