تاد هاوارد: تمرکز بر روی پلتفرم‌های کمتر به معنی توسعه‌ی بازی‌های بهتر است

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷

حال که بتسدا به بخشی از کمپانی مایکروسافت تبدیل شده و بازی Starfield قرار است به صورت انحصاری بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول اکس باکس منتشر شود، آقای تاد هاوارد اظهار نظر جالبی کرده است که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

تاد هاوارد، تهیه کننده و کارگردان بازی‌های استدیوی بازی‌سازی بتسدا در طی مصاحبه‌ای که با وبسایت تلگراف داشته، به این نکته اشاره کرده است که توسعه‌ی بازی برای کنسول‌های کمتر به معنی ساخت بازی‌های بهتر می‌باشد. ایشان در مصاحبه چنین گفتند:

با تمرکز بر روی این پلتفرم‌ها (منظور تمامی پلتفرم‌ها می‌باشد)، شما باید خیلی زحمت بکشید تا بتوانید بهترین بازی را برای آنها خلق کنید.

این سخن ایشان غیر منطقی نیست، اگر شما بخواهید که فقط برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول اکس باکس بازی بسازید، دیگر لازم نیست که تیم شما مطمئن شوند که این بازی با سخت افزارهای پلی استیشن ۵ سازگاری دارد یا خیر. البته لازم به ذکر است که گفته شود، تاد هاوارد در این مصاحبه، به طور مشخص اسمی از پلتفرم‌های سونی به میان نیاورد.

تاد هاوارد در ادامه گفت:

این سخنان من به معنی تمرکز است و این چیزی است که می‌خواهم بگویم. مسلماً این خوب است که شما سطح کیفیت بازی را بالا نگه دارید، اما این واقعا خیلی خوب است که شما تمرکز کنید و بگویید این چیزی است که ما خلق کردیم و اینجا سطح است. اغلب اوقات سطح کیفیت با زمانِ مکانی که شما و سخت افزار در آن هستید اداره می‌شود. ما خیلی خوش شانس هستیم که می‌توانیم سطح کیفیت واقعا بالایی را تعیین کنیم.

سخنان تاد هاوارد انتظارات از بازی Starfield را بسیار بالا می‌برد و این در حالی است که هنوز هیچ ویدیویی از گیم‌پلی بازی Starfield منشر نشده است. اما فراتر از قابلیت‌های سخت افزاری که در بالا بدان اشاره کردیم (و البته یک پول هنگفت!)، همکاری هاوارد و مایکروسافت، مسلما بزرگتر از ساخت یک بازی فضایی پر سر و صداست.

عنوان نقش‌آفرینی Starfield قرار است در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی) بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. این عنوان در روز نخست عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) عرضه خواهد شد. شما می‌توانید سایر اخبار و اطلاعات منشر شده از بازی در این نشانی مشاهده کنید.

56
16
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید