بازی‌های نسل نهمی بر روی کنسول ایکس باکس وان قابل اجرا خواهند بود

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
ایکس‌باکس

با اعلام Xbox Wire، مایکروسافت امکان تجربه‌ی بازی‌های ایکس باکس سری ایکس و اس را با استفاده از قابلیت ایکس کلاود بر روی کنسول ایکس‌‌باکس وان میسر خواهد کرد.

هم‌اکنون چند روز از کنفرانس اختصاصی ایکس باکس و بتسدا در رویداد E3 2021 می‌گذرد و به جرات می‌توان ادعا کرد که این کنفرانس به تنهایی بار رویداد E3 امسال را به دوش کشید تا بیش از این شاهد کم‌فروغ‌تر شدن E3 نباشیم. طبق نظرسنجی‌ها، نمایش بازی Forza Horizon 5 توانست به عنوان برترین معرفی در این رویداد انتخاب شود اما، این نمایش به همراه چندین نمایش دیگر از بازی‌های مورد انتظاری نظیر Starfield، S.T.A.L.K.E.R. 2، Halo Infinite، Psychonauts 2، The Outer Worlds 2، Redfall و… باعث نشدند تا از جذابیت بازی‌های تازه معرفی شده‌ی دیگر از جمله Atomic Heart کاسته شود و هر روز شاهد افزایش توجه‌ها به ۳۰ عنوانی که ۲۷ عدد از آن‌ها در سرویس گیم‌پس قرار خواهند گرفت هستیم.

در این بین، احتمالاً دارندگان کنسول‌های ایکس باکس وان بیش از سایرین به فکر خرید کنسول‌های ایکس باکس سری اس و ایکس افتادند؛ چرا که اکثر عناوین تازه معرفی شده تنها در دسترس کنسول‌های نسل نهمی قرار خواهند گرفت. طبیعتاً، خرید کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس در هر نقطه از جهان به هیچ عنوان به سختی تهیه‌ی یک کنسول پلی‌استیشن ۵ نیست و حتی بدون درنظر گرفتن بازه‌ی قیمتی ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار، به نظر نمی‌رسد که مایکروسافت تا زمان انتشار عناوین جدید خود با مشکل کمبود موجودی کنسول‌ها روبرو شود.

از طرفی دیگر و طبق اعلام Xbox Wire، مایکروسافت ساز و کاری فراهم کرده است که بتوان با استفاده از قابلیت کلاود گیمینگ در کنسول‌های ایکس باکس وان، عناوین نسل نهمی را نیز تجربه نمود.

در تعطیلات پایان سال، بازی‌های فراوانی منتشر خواهد شد که از جمله مزیت‌های آن‌ها استفاده از جلوه‌های بصری خاص و قابلیت‌هایی نظیر رهگیری پرتو است. برای مثال، Forza Horizon 5 قصد دارد تا برای اولین بار دستاورد جدید خود که DirectX Raytracing است را در کنسول‌های “ایکس باکس سری ایکس و اس” به رخ بکشد و بازی نظیر Battlefield 2042 نیز تنها بر روی این دو کنسول از ایکس باکس از ویژگی‌هایی نظیر پشتیبانی از ۱۲۸ بازیکن و با نرخ ۶۰ فریم اجرا خواهد شد.

همچنین، برخی از بازی‌های مهم و مورد انتظار از جمله Starfield ،Redfall و S.T.A.L.K.E.R 2 که سال آینده منتشر خواهند شد نیز تنها بر روی کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس قابل اجرا هستند اما، ما خوشحالیم که ساز و کاری فراهم شده است تا میلیون‌ها دارنده‌ی کنسول ایکس باکس وان نیز از تجربه‌ی این عناوین جدید بهره‌مند باشند. ما مشتاقانه منتظریم تا جزئیات اجرای عناوینی نظیر Microsoft Flight Simulator از طریق ایکس‌ باکس کلاود گیمینگ به دست ما برسد.

البته، قطعاً برای تجربه‌ی عناوین ایکس باکس از طریق ایکس کلاود، گزینه‌های بسیار بیشتر و بهتری از یک کنسول ایکس باکس وان وجود دارند و حتی پیش از شروع رویداد E3 2021، خبرهایی مبنی بر در دسترس قرار گرفتن این سرویس بر روی تلویزیون‌های هوشمند نیز بودیم. اما به هر ترتیب، در صورت بهره‌بردن از اینترنت پایدار، این این ساز و کار می‌تواند مسیر و بستر جدیدی را برای تجربه‌ی بازی‌ها فراهم کند.

33
6
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید