اطلاعاتی در مورد شرایط آب و هوایی Forza Horizon 5 منتشر شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار و پخش شدن شایعات غیر رسمی، در جریان کنفرانس شرکت مایکروسافت در E3 2021 استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games) به صورت رسمی از بازی Forza Horizon 5 رونمایی کرد.

با مشاهده‌ی نمایش چشم‌نواز معرفی بازی Forza Horizon 5، می‌توان انتظار داشت که این عنوان در مقیاسی بسیار گسترده‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی ظاهر شود. یکی از زمینه‌هایی که قرار است در بازی Forza Horizon 5 گسترش یابد، سیستم آب و هوای پویا و چرخش دینامیک فصل‌ها به شمار می‌آید. با این که ساختار کلی این بخش به مانند عنوان Forza Horizon 4 خواهد بود اما به نظر می‌رسد استودیوی پلی‌گراند گیمز برای تجربه‌ی پویا و متنوع بازی‌بازان در کشور پهناور مکزیک برنامه‌های پیشرفته‌ای داشته باشد.

مایک براون (Mike Brown)، کارگردان هنری و مدیر بخش خلاقیت بازی Forza Horizon 5 در یک مصاحبه با IGN اظهار داشت:

به عقیده‌ی من کشور مکزیک اکوسیستم و فصل‌های بسیار جالب‌تری نسبت به انگلستان دارد. کشور انگلستان در چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان خود دارای شرایط متعادل و قابل پیش‌بینی است. با این حال در مکزیک آب و هوا تغییرات بسیار گسترده و ناگهانی دارند که کل منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین در مکزیک شاهد آن هستیم که علاوه بر سیستم تغییر فصل‌ها، هر منطقه‌ نیز آب و هوا و اکوسیستم خاص خود را دارد که با سایر نقاط بسیار متفاوت است. ما سعی داشته‌ایم تا این اکوسیستم پویا و بی‌نظیر را تا حد ممکن نزدیک به واقعیت پیاده‌سازی کنیم.

بنابراین برخلاف بازی Forza Horizon 4، در نسخه‌ی پنجم علاوه بر تغییر فصول شاهد مناطقی با آب و هوای اختصاصی خواهیم بود؛ به صورتی که ممکن است در مناطق مرتفع شاهد برف و کولاک باشیم و در همان زمان در مناطق ساحلی با آب و هوای گرم و مرطوب برخورد نماییم. آقای براون در این باره افزود:

در بازی Forza Horizon 5 هم شاهد چهار فصل آب و هوایی خواهیم بود. این فصل‌ها به صورت پویا تغییر خواهند کرد اما تاثیر آن‌ها بر روی بیوم‌های مختلف کاملا متفاوت و منحصر به فرد است. بازی‌بازان در فصل‌های گرم و خشک شاهد طوفان‌های گرد و غبار خواهند بود در حالی که در فصل پاییز درگیر طوفان‌های گرمسیری می‌شوند؛ بنابراین حوادث و رخدادهای بزرگ طبیعی در سیستم آب و هوایی بازی Forza Horizon 5 گنجانده شده که ممکن است به صورت اتفاقی در هر فصلی از بازی برای رانندگان رخ دهند. هر دوی تغییر فصل‌ها و رخدادهای طبیعی بسیار پویا خواهند بود و واقعا تاثیر زیادی بر روی گیم‌پلی و نحوه‌ی رانندگی بازی‌بازان خواهند گذاشت.

در نهایت آقای مایک براون به تمجید از کنسول‌های قدرتمند نسل نهمی ایکس‌باکس پرداخت که دست توسعه‌دهندگان را برای خلق بازی‌هایی گسترده و عظیم باز می‌گذارد:

به لطف این سیستم‌های قدرتمند، ما می‌توانیم فناوری‌هایی را به کار گیریم که به ما قدرت دست‌یابی به مواردی همچون نورپردازی حجمی، انبوهی از سیستم‌های VFX، پخش شدن ذرات در محیط و معلق بودن آن‌ها در محیط‌های گوناگون را می‌بخشند. ما ده سال پیش قادر بودیم برای نشان دادن طوفان شن تنها از یک صفحه با فیلتر نارنجی رنگ استفاده کنیم اما در نسل نهم، طوفان شن یک پدیده‌ی سه بعدی، واقعی و گسترده خواهد بود که نور خورشید می‌تواند به درستی و واقع‌گرایانه از ذرات معلق آن عبور نماید. در نتیجه شما می‌توانید در صحنه‌های مختلف ذرات درگیر در طوفان را به صورت سه بعدی و پویا مشاهده نمایید که برخی از آن‌ها بسیار کوچک هستند. در مورد طوفان‌های گرمسیری هم موارد مشابهی وجود دارد. فناوری‌های جدید به خلق تجربه‌های عمیق و واقعی کمک خواهند کرد.

Forza Horizon 5 قرار است در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ (۹ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی) بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس عرضه شود. همچنین این عنوان در روز نخست عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) نیز منتشر خواهد شد.

62
8

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید