تاریخ انتشار به‌روزرسان نسل نهمی DOOM Eternal مشخص شد

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴

استودیوی آی‌دی سافتور (id Software) به تازگی با انتشار یک بیانیه به تاریخ انتشار نسخه‌ی نسل نهمی بازی DOOM Eternal پرداخت و جزئیاتی در مورد حالت‌های پردازشی بر روی کنسول‌های نسل نهمی را به مخاطبان ارائه داد.

طبق اطلاعات منتشر شده، نسخه‌ی نسل نهمی بازی DOOM Eternal در تاریخ ۸ تیر ماه ۱۴۰۰ (۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی) در دسترس کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس قرار خواهد گرفت. این نسخه ویژگی‌های جدید به مانند نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه، حالت رزولوشن ۴K، نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و قابلیت رهگیری پرتو را ارائه خواهد داد. همچنین نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی DOOM Eternal نیز در تاریخ مذکور قابلیت پشتیبانی از رهگیری پرتو را در قالب یک به‌روزرسان رایگان دریافت خواهد کرد. البته این قابلیت به نوع کارت گرافیک استفاده شده توسط کاربران بستگی دارد.

استودیوی آی‌دی سافتور تلاش کرده است برای نسخه‌ی نسل نهمی بازی DOOM Eternal از حالت‌های پردازشی مختلفی استفاده کند. برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس سه حالت رزولوشن ۱۸۰۰p و نرخ ۱۲۰ فریم، رزولوشن ۱۸۰۰p با نرخ فریم ۶۰ به همراه قابلیت رهگیری پرتو و رزولوشن ۲۱۶۰p و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در دسترس خواهد بود. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ نیز از حالت ۱۵۸۴p و ۱۲۰ فریم، ۲۱۶۰p با نرخ ۶۰ فریم به همراه رهگیری پرتو و رزولوشن ۱۸۰۰p و نرخ ۶۰ فریم به همراه رهگیری پرتو برخوردار است. در نهایت کنسول ایکس‌باکس سری اس از قابلیت رهگیری پرتو پشتیبانی نخواهد کرد و فقط دو حالت اجرایی ۱۰۸۰p و نرخ فریم ۱۲۰ یا رزولوشن ۱۴۴۰p و نرخ فریم ۶۰ را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

عنوان DOOM Eternal هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

19
1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید