شرکت الکترونیک آرتس مورد حمله سایبری قرار گرفت

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴

این طور که به نظر می‌رسد، به تازگی یک ناشر بزرگ دیگر نیز مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته است. پس از کپکام (Capcom) و سی‌دی پراجکت رد (CD Project RED) حالا خبر هک شدن شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) منتشر شده است.

طبق گزارش VICE Motherboard، اولین وب‌سایتی که خبر حمله‌ی سایبری به الکترونیک آرتس را منتشر کرد، هکر‌ها «مقدار زیادی از کد‌های بازی و ابزار موتور فراستبایت (Frostbite Engine) را دزدیده‌اند.»

این هکر‌ها که ظاهراً به ۷۸۰ گیگابایت از داده‌های الکترونیک آرتس دسترسی دارند، مدعی شده‌اند که «قادر هستند تا به طور کامل از سرویس‌های الکترونیک آرتس سوء استفاده کنند.» با توجه به حجم بالای داده‌های سرقت شده، هکر‌ها حالا به دنبال فروش این اطلاعات هستند.

سخنگوی الکترونیک آرتس با انتشار یک بیانیه به VICE Motherboard تایید کرد که این شرکت مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته است:

ما در حال بررسی یک رویداد نفوذ به درون شبکه‌ که در طی آن تعداد محدودی کد بازی و ابزار مرتبط با آن‌ها به سرقت رفت، هستیم.

طبق اطلاعات منتشر شده، داده‌های بازی‌بازان توسط هکر‌ها سرقت نشده‌اند و هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. الکترونیک آرتس پس از این حمله به بهبود سیستم امنیتی خود پرداخته و هم‌اکنون در حال همکاری با مراجع قانونی برای پیگیری این حادثه است.

13
2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید