تاریخچه کنسول های پلی استیشن؛ همچنان پادشاه؟ قسمت دوم

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰
تاریخچه کنسول های پلی استیشن قسمت دوم

کنسول‌های خانواده پلی استیشن سونی همیشه به عنوان یک نقطه جهت ورود کاربران به دنیای بازی‌های ویدیویی تعبیر شده و اوج این موضوع را می‌توان با نسل اول حاضر در میانه دهه ۹۰ میلادی مشاهده کرد. به همین منظور چندان عجیب نیست که کاربران عادی برای نام بردن از کنسول‌های بازی، از واژه پلی استیشن بهره می‌برند.

سونی مسلماً اولین شرکتی نیست که اقدام به عرضه کنسول کرد. شرکت‌هایی مانند نینتندو، آتاری و سگا از جمله دیگر تولید کنندگانی هستند که پیش از سونی اقدام به عرضه کنسول و همین ترتیب، کسب موفقیت‌های بزرگ کرده بودند. با این حال مطمئناً سونی در جذاب‌تر کردن دنیای بازی‌های ویدیویی نقش بزرگی بازی و معیارهای تازه‌ای را وارد این صنعت کرد.

پلی استیشن ۵ در حال حاضر آخرین نسل از کنسول‌های محبوب شرکت سونی به شمار می‌رود، ولی گذشته این برند چه؟ ما در ادامه به تفصیل درباره تاریخچه کنسول‌های این شرکت به صحبت خواهیم پرداخت و جزئیات هر کدام را به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد. هفته گذشته قسمت اول تاریخچه این برند نام‌آشنا را به اتفاق مرور کردیم. شما اکنون می‎‌توانید از لینک زیر به مشاهده قسمت دوم (آخر) این مجموعه بپردازید. از سقوط اولیه پلی استیشن ۳ و تصمیم‌گیری‌های اشتباه در عرضه ویتا، تا بازگشت پلی استیشن ۴ و ترسیم آینده با پلی استیشن ۵، در این قسمت بررسی خواهند شد.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس

8
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید