گوریلا گیمز: میان‌نسلی بودن Horizon Forbidden West برای ما هیچ‌گاه محدودیت تلقی نشد

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵

کارگردان بازی Horizon Forbidden West اخیراً اعلام کرد که میان‌نسلی بودن این بازی به هیچ عنوان از دیدگاه کارمندان استودیوی گوریلا گیمز “یک محدودیت” تلقی نشده است.

کمتر از یک سال پیش و طی رویداد معرفی کنسول پلی‌استیشن ۵، مطابق انتظار از بازی Horizon Forbidden West نیز رونمایی شد؛ اما تا قبل از آن، کمتر کسی گمان می‌کرد که با یک بازی میان‌نسلی روبرو شود و این موضوع باعث شد تا شک و شبهه‌هایی در اذهان بازی‌دوستان ایجاد شود. البته، این شایعات و شبهات با انتشار تریلری از گیم‌پلی بازی تاحدودی تشدید شد و بسیاری از بازی‌بازان معتقد بودند که پیاده‌سازی چنین کیفیت بصری حتی با چند سطح پایین‌تر بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ غیر ممکن خواهد بود. البته، در این بین افراد دیگری چنین اعتقاد داشتند که می‌توان با کاهش رزولوشن بازی تا ۱۰۸۰p و یا حتی ۹۰۰p، حذف قابلیت رهگیری پرتو، کاهش نرخ فریم از ۶۰ به ۳۰ و اعمال چندین تغییر جزئی در تنظیمات گرافیکی بازی، بتوان آن را به راحتی بر روی کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن نیز اجرا کرد؛ کما این‌که بازی Horizon Zero Dawn، پس از گذشت چند سال از زمان انتشار خود همچنان از نظر گرافیک بصری و فنی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد و با ثبات تلقی می‌شود.

به‌هر ترتیب، آقای ماتیس دِ یانگ (Mathijs de Jonge) به عنوان کارگردان بازی Horizon Forbidden West اخیراً با مصاحبه‌ی خود به تمامی شایعات مذکور پایان داد و میان‌نسلی بودن این بازی را به هیچ عنوان محدودیت خطاب نکرد.

وی چنین اظهار داشت که:

به عقیده‌ی من، میان‌نسلی بودن بازی به هیچ وجه برای ما محدودیت تلقی نشد. ما در زمان شروع ساخت بازی آنقدر ایده داشتیم که به هیچ عنوان به موارد سخت‌افزاری فکر نکرده بودیم و البته تمامی آن ایده‌ها اکنون پیاده‌سازی شده‌اند. در واقع، ما فقط قصد داشتیم تا یک تجربه‌ی منحصر به فرد و فوق‌العاده زیبا را خلق کنیم. این بازی، یک ماجراجویی خارق‌العاده خواهد بود و تصور واکنش بازی‌بازان به محتواهای آن در ذهن ما طوفان به پا کرده است و بی‌صبرانه منتظر واکنش‌ها هستیم.

همچنین، وی در مورد تفاوت‌های نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ بازی توضیحات مختصری ارائه داد که در ادامه میتوانید مطالعه کنید:

به عقیده‌ی من، به جز صدای سه بعدی، بارگزاری سریع و ویژگی‌های کنترلر دوال سنس، باقی تفاوت‌ها در موارد گرافیکی خواهد بود. ما در کنسول پلی‌استیشن ۵ جزئیات بیشتری پیاده‌سازی کرده‌ایم؛ نظیر موهای ریزی که روی پوست الوی وجود دارد و یا میداد دید وسیع‌تر در جهان‌بازی.

در واقع، من فکر نمی‌کنم که بخش عمده‌ای از بازی‌بازان در تریلر گیم‌پلی بازی حتی متوجه رشد تدریجی خزه‌ها بر روی سنگ‌ها شده باشند. همچنین، استفاده از سیتم رندرینگ بهتر و تکنیک نورپردازی سینمایی بسیار با کیفیت، از جمله مواردی هستند که تنها در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ و به واسطه‌ی قدرت گرافیکی و پردازشگر این کنسول قابل پیاده‌سازی هستند و به طور کل، تفاوت دو نسخه‌ی نسل هشتمی و نهمی بازی در چنین مواردی خواهد بود.

همچنین، وی اخیراً به صورت رسمی اعلام کرد که بازی Horizon Forbidden West در کنسول پلی‌استیشن ۵ دارای حالت RT Peformance یا همان ۶۰ فریم بر ثانیه به همراه ویژگی ری تریسینگ خواهد بود.

بازی Horizon Forbidden West، احتمالاً در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

21
3
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید