کارت‌های گرافیکی RTX 3080 Ti و RTX 3070 Ti شرکت انویدیا معرفی شدند

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹

شرکت انویدیا (Nvidia) اخیراً از پرچمداران جدید کارت‌های گرافیکی خود یعنی RTX 3080 Ti و RTX 3070 Ti به همراه اعلام تاریخ عرضه و قیمت نهایی رونمایی کرد.

همچنین، کارت گرافیکی RTX 3080 Ti که از هم‌اکنون باید به عنوان پرچمدار جدید شرکت انویدیا معرفی شود، با داشتن ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی GDDR6X و ۱۰۲۴۰ هسته‌ی CUDA، دو برابر از کارت گرافیکی ۱۰۸۰Ti و یک و نیم برابر از کارت گرافیکی ۲۰۸۰Ti در رزولوشن ۴K عملکرد سریع‌تری دارد. علاوه بر این، این کارت گرافیکی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ (۳ ژوئن) با قیمت ۱,۱۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

از طرفی دیگر، کارت گرافیکی RTX 3070 Ti با افزایش هسته‌های CUDA نسبت به کارت RTX 3070 (تعداد ۶۱۴۴ عدد) و استفاده از ۸ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی GDDR6X (در مقایسه با ۸ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی GDDR6 در کارت RTX 3070)، یک و نیم از کارت گرافیک RTX 2070 Super و دو برابر از کارت گرافیک ۱۰۷۰Ti عملکرد سریع‌تری دارد. این کارت گرافیکی نیز در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ (۱۰ ژوئن) و با قیمت ۵۹۹ دلاری راهی بازار خواهد شد.

همچنین، در ادامه می‌توانید مشخصات کامل این دو کارت گرافیکی را مشاهده کنید:

مشخصاتGeForce RTX 3070 TiGeForce RTX 3080 Ti
Bus۲۵۶-bit۳۸۴-bit
Boost Clock۱٫۵۸GHz / 1.77GHz۱٫۳۷GHz / 1.67GHz
Memory۸GB GDDR6X۱۲GB GDDR6X
CUDA Cores۶۱۴۴۱۰۲۴۰
RT Cores۴۸۸۰
Tensor Cores۱۹۲۳۲۰
ROPs۹۶۱۱۲
قیمت$۵۹۹$۱۱۹۹

البته، لازم به ذکر است که حدود یکسال از کمبود شدید کارت‌های گرافیکی سری ۳۰ انویدیا در بازار می‌گذرد و این وضعیت نیز همچنان ادامه دارد. در نتیجه‌ی این امر، بسیار بعید است که این کارت‌های جدید تا چند ماه آینده در ویترین فروشگاه‌ها قابل رویت باشد.

13
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید