راهنمای بازی Biomutant | تجربه‌ای متفاوت در دنیای پساآخرالزمانی

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با برترین ترفندها و نکات پیرامون بازی Biomutant آشنا کنیم. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به این عنوان هستید، ما را در ادامه همراهی کنید.

بازی Biomutant از مدت‌ها قبل معرفی شد و بسیاری از بازی‌بازان به دلیل گیم‌پلی جذابی که مشاهده کردند، نسبت به تجربه‌ی آن مشتاق بودند. تا زمان عرضه‌ی این بازی هم تصاویر و تریلرهای عجیب و جذابی از آن در دسترس قرار گرفت و به شما طرفداران آن اضافه شد. این روزها تقریبا همه جا صحبت از این عنوان است و بدیهی است که موافقان و مخالفان زیادی هم داشته باشد. عده‌ای از بازی‌بازان به دلیل کسب نمرات ضعیف این بازی در متاکریتیک، ترجیح می‌دهند که سمت آن نرفته و بازی‌های دیگری را برای سرگرم شدن امتحان کنند. این دسته از افراد همواره نمرات ذکر شده را ملاک مهمی برای تجربه‌ی یک اثر می‌دانند. حال گروه دیگر بدون توجه به این نمرات، سعی دارند تا خود این بازی را امتحان کرده و ببینند که به چه صورت است.

از این صحبت‌ها که بگذریم، باید بگوییم که Biomutant سبک جالب و در عین حال بسیار عجیبی دارد. از شخصیت‌ها گرفته تا داستان و شیوه‌ی انتقال بازی‌بازان از جایی به جای دیگر، همگی عجیب و هیجان‌انگیز هستند. در این بازی اکشن و نقش‌آفرینی تک‌نفره که توسط استودیوی سوئدی اکسپریمنت ۱۰۱ (Experiment 101) تولید شده است، شما باید هدایت موجودی عجیب و قدرتمند را به دست گرفته و از وی یک قهرمان بسازید. حتی قادر هستید تا از سلاح‌های گرم و سرد و آیتم‌های بی‌شماری به منظور انجام مبارزات استفاده نمایید. سازندگان از این نظر تنوع خوبی را در اختیار بازی‌بازان قرار داده‌اند و نباید از آن به سادگی عبور کرد. نکته‌ی مهم این است که بازی به صورت جهان‌باز بوده و به جز انجام ماموریت‌های اصلی و فرعی، قادر هستید تا مقداری هم به کشت و گذار بپردازید. همچنین برای نقل مکان بر روی نقشه می‌توانید از بالن‌ها، ربات‌ها  و برخی از حیوانات اشاره داشت. شاید یکی از جذاب‌ترین نکات پیرامون بازی Biomutant، امکان شخصی‌سازی فراوان باشد. شما تقریبا می‌توانید هر چیزی شامل شخصیت و سلاح‌ها را در این بازی شخصی‌سازی کنید و از آن‌ها بهره ببرید.

جهانی مملو از موجودات ریز و درشت و عجیب و غریب!

داستان بازی Biomutant هم وقایعی پس از مرگ انسان‌ها را روایت می‌کند؛ جهانی که مملو از موجودات ریز و درشت و عجیب و غریب است و همین قضیه باعث می‌شود تا با اثر جالبی سر و کار داشته باشیم. داستان این عنوان بیشتر در مورد درختی به نام Tree of Life روایت می‌شود و باید با تمام توان خود از آن محافظت کنید. این بود مقدمه‌ای از این اثر. حال همان‌طور که گفته شد، بدون معطلی به سراغ ترفندهای موجود در این عنوان می‌رویم. پیاده کردن این ترفندها باعث می‌شود تا زودتر در این بازی به اهداف خود دست پیدا کنید و کمتر آسیب ببینید.

روی درجه‌ی Hard بازی کنید

اگر تا به حال بازی Biomutant را تجربه کرده باشید، حتما در جریان هستید که با عنوان چندان سختی سر و کار نداریم. از مبارزات گرفته تا حل معماها و انجام دیگر ماموریت‌ها، این عنوان نسبتا ساده است و با کمی تلاش و خلاقیت می‌توان آن را به پایان رساند. در همین راستا، بازی‌بازان زیادی این بازی را روی درجه‌ی سختی Normal تجربه کردند و باز هم اعتقاد دارند که برایشان ساده بوده است. بنابراین شما سعی کنید این عنوان را در درجه‌ی Hard تجربه نمایید. شاید برای حل چالش‌های آن کمی با دردسر مواجه شوید، اما حتما ارزشش را خواهد داشت. دلیل آن هم این است که با انجام این بازی به این صورت، پاداش‌های بیشتری دریافت می‌کنید و می‌توانید به وسیله‌ی آن‌ها، سلاح‌های بیشتری هم در اختیار داشته باشید.

ضمنا در صورتی که Biomutant را بر روی این درجه به اتمام برسانید، سلاح‌های عجیب و جذابی در دسترستان قرار می‌گیرد که بدون شک شما را برای تجربه‌ی دوباره‌ی آن ترغیب خواهد کرد. پس نخستین استراتژی را به شما بازی‌بازان عزیز گفتیم.

تردیدی در انتخاب کلاس خود نداشته باشید

شاید در وهله‌ی اول فکر کنید که Biomutant یک بازی کلاس محور است؛ در صورتی که اگر آن را ادامه دهید، متوجه می‌شوید که چندان هم این موضوع رعایت نشده است. به همین دلیل، در بخش‌های از بازی مجبور هستید که کلاس خود را برگزینید و این عنوان را مطابق با انتخابتان ادامه دهید. ساده‌ترین ترفند در این زمینه این است که در انتخاب کلاس خود وسواس به خرج ندهید و خیلی سریع از آن عبور کنید تا به دیگر بخش‌ها بپردازید.

بیخیال بسیاری از ماموریت‌های فرعی شوید

بازی Biomutant

ماموریت‌های فرعی بازی Biomutant چندان چنگی به دل نمی‌زنند

همان‌طور که بسیاری از منتقدان هم اعلام کرده بودند، ماموریت‌های فرعی بازی Biomutant چندان چنگی به دل نمی‌زنند و نمی‌توان با آن‌ها سرگرم شد. این قضیه تا حد زیادی حقیقت دارد و حداقل در مورد اکثر ماموریت‌های فرعی صدق می‌کند. البته همیشه هم این طور نیست و سازندگان برخی از ماموریت‌های فرعی جذاب را هم در آن گنجانده‌اند.

به عنوان مثال، در یکی از ماموریت‌های فرعی از شما خواسته می‌شود که آیتم‌های عجیبی را بر روی نقشه پیدا کرده و آن‌ها را به سرعت تحویل دهید. این گونه ماموریت‌ها ممکن است هیچ جذابیتی برای بازی‌بازان نداشته باشند. حتی پس از به اتمام رساندن آن‌ها، پاداش چشمگیری هم به دستتان نخواهد رسید. از آن جایی که ماموریت‌های فرعی خللی در داستان و بخش اصلی بازی ایجاد نمی‌کند، بهترین راه این است که از بسیاری از آن‌ها صرف نظر کرده و بیشتر به حالت اصلی آن بپردازید. اگر هم این نوع چالش‌ها را آغاز کرده‌اید، بهتر است زودتر آن‌ها را به پایان رسانده و از شرشان خلاص شوید.

زیاد از حد غارت نکنید

آیتم‌ها و لوت‌ها تقریبا در همه جای نقشه‌ی بازی Biomutant دیده می‌شوند. بسیاری از بازی‌بازان به اشتباه تصمیم می‌گیرند تا همه جای این نقشه را با دقت کامل گشته و هر آیتمی که بر سر راهشان قرار می‌گیرد را غارت کنند که هرگز کار درستی نیست. این کار جز این که وقتتان را می‌گیرد، Inventory شما را هم بی دلیل پر می‌کند؛ حال آن که به احتمال زیاد در جریان بازی به درصد زیادی از آن‌ها نیاز هم پیدا نخواهید کرد. اگر شما هم درگیر این قضیه شده‌اید و Inventory پری دارید، بهتر است تجهیزات خود را به فروش برسانید و از این راه به پول هم دست پیدا کنید. در غیر این صورت، میزان غارت‌های خود را به حداقل برسانید.

مد را بر عملکرد ترجیح دهید!

شخصی‌سازی بخش جذابی در Biomutant به شمار می‌رود

شاید با دیدن این تیتر تعجب کنید، اما واقعیت این است که خرید بیش از حد سلاح‌ها و ارتقای مهارت‌ها، کمک چندانی به شما نخواهد کرد. همان‌طور که در بالا گفته شد، سیستم مبارزات این عنوان زیاد هم پیچیده نیست و از عهده‌ی بیشتر نبردهای آن برمی‌آیید. در چنین شرایطی، طبیعی است که ارتقای بیش از اندازه‌ی توانایی‌ها به نوعی هدر دادن پولتان به حساب بیاید.

با توجه به صحبت‌های بالا، آگاه شدیم که شخصی‌سازی بخش جذابی در Biomutant به شمار می‌رود. لباس‌های زیادی هم در فروشگاه این اثر به چشم می‌خورد که بدون شک تجربه‌ی بازی با آن‌ها لذت‌بخش خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید با پولی که در اختیار دارید، بیشتر به خرید آیتم‌هایی مربوط به لباس‌ها بپردازید و از آن‌ها بهره ببرید.

از جهان بازی لذت ببرید

امکان ندارد که از جهان پر رمز و راز و خیره کننده‌ی بازی لذت نبرید

آخرین نکته‌ای که خدمت شما عرض می‌کنیم، قطعا یک ترفند نیست. چه مخالف بازی Biomutant باشید و چه موافق، امکان ندارد که از جهان پر رمز و راز و خیره کننده‌ی آن لذت نبرید. هر چه قدر هم که بازی با ایراداتی همراه باشد، دنیای این اثر چشم‌نواز و فوق‌العاده است و می‌توان ساعت‌ها در آن غرق شد. بنابراین به جای این که وقتتان را صرف کارهای بی مورد در این بازی کنید، کمی در جهان آن به جستجو و گشت و گذار پرداخته و از امکانات و محتویات موجود در آن لذت ببرید. بی شک این محتویات شامل موجودات عجیب و اماکن دیدنی، آن قدر زیاد هستند که تا مدت‌ها از انجام این کار خسته نشوید.

در پایان گفتنی است که بازی Biomutant بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس قابل تجربه است. به محض دریافت اطلاعات پیرامون این اثر، تیم گیمفا مثل همیشه آن‌ها را با شما عزیزان به اشتراک خواهد گذاشت. برای مشاهده‌ی اخبار و جزئیات مربوط به این بازی می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید. ضمنا برای مطالعه‌ی نقد و بررسی این بازی تحت عنوان “یک سورپرایز زیبا و لذت‌بخش” و به قلم سعید آقابابایی می‌توانید وارد این صفحه شوید.

Atomic Soldier

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید