پیش‌نگاهی کوتاه به E3 2011

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۰

همانطور که پیش بینی می شد، هر چقدر که به نمایشگاه E3 2011 در شهر لس آنجلس آمریکا نزدیک تر می شویم، اطلاعات بیشتری از بازی هایی که قرار است در این نمایشگاه به نمایش دربیایند و یا سایر برنامه های این نمایشگاه معتبر به گوش می رسد.

Wii 2؛ آیا قدرتمندترین است؟!

در بعضی از مصاحبه ها هم اطلاعات جالبی به گوش می رسد که می تواند برای بسیاری از افراد جالب باشد. به عنوان نمونه،مدیر عامل Ubisoft یعنی آقای وس گیومت در آخرین مصاحبه خود گفته که این شرکت برای عرضه بازی هایی بزرگ بر روی کنسول های PS3 و X360 برنامه های زیادی دارد و همچنین ساخته های یوبی سافت بر روی این دو کنسول با کیفیت و قدرتی بسیار بیشتر می تواند بر روی کنسول خانگی جدید Nintendo هم عرضه شود. از این صحبت آقای گیومت می توان این طور برداشت کرد که کنسول جدید نینتندو مطمئنا قدرتی بیشتر از کنسول های خانگی مایکروسافت و سونی خواهد داشت و شرکت های بزرگ بازیسازی هم برنامه های زیادی برای عرضه بازی های حرفه ای بر روی آن دارند.

همچنین شایعاتی شنیده می شود که بر روی دسته‌ی کنسول خانگی جدید نینتندو نمایشگری لمسی وجود خواهد داشت و همچنین این امکان وجود خواهد داشت که این کنسول با کنسول دستی جدید نینتندو یعنی 3DS سازگار خواهد بود و ارتباط زیادی بین آن ها وجود خواهد داشت (همانند ارتباطی که بین PSP و PS3 است.)، اما همه این ها فعلا در حد شایعه است و هیچکدام به تایید رسمی نرسیده اند.

اما با وجود همه این ها باید دید که آیا Wii 2 می تواند صاحبان کنسول های این نسل را متقاعد کند که به سمت نسل جدیدی از کنسول های خانگی بروند؟!‌ و یا آیا می تواند مشتریان جدیدی را برای نینتندو دست و پا کند!؟

Modern Warfare 3 یکی از مهم ترین عناوین E3 2011 خواهد بود.

حاشیه‌ساز ترین بازی تاریخ E3

مطمئنا در طول تاریخ E3 هیچ وقت بازی ای وجود نداشته که طرفدارانش به این اندازه منتظرش باشند و مطمئنا سری Call of Duty یکی از بزرگترین و پرفروش ترین بازی های تاریخ است و در عین حال در حال حاضر پادشاه سبک شوتر اول شخص محسوب می شود؛ پس دلیلی وجود ندارد که طرفداران دو آتیشه آن جانشان را فدای این بازی نکنند! Modern Ware 3 را سازنده عنوان Modern Warfare 2 به همراه دو استودیوی دیگر می سازد. Infinity Ward و تیم اضافی ای که Activision برای MW3 در نظر گرفته قصد دارند یک بار دیگر محصولی اعتیاد آور را برای طرفدارانشان در سراسر دنیا بسازند. شماره قبلی این بازی که در سال 2009 با عنوان Modern Warfare 2 عرضه شد، حتا به تنیسور مشهور اسپانیایی یعنی رافائل نادال هم رحم نکرد و او را به شدت به انجام این بازی به صورت آنلاین معتاد کرد!

اما با این وجود بسیاری از اعضای کلیدی استودیوی Infinity Wards پس از ساخت MW2 به دلیل مشکلات مالی با ناشر بازی از این استودیو جدا شده اند و حالا در ساخت MW3 نقشی ندارند. باید ببینیم که آیا MW3 می تواند بدون داشتن اعضای کلیدی تیم سازنده MW2، به موفقیتی چشم گیر برسد؟!

وجود Gears of War Kinect در نمایشگاه و نمایش خوب آن، می تواند هیاهویی بیشتر از MW3 به پا کند!

آیا چرخ های جنگ به کینکت اصابت می کند؟!

از گوشه و کنار شایعاتی شنیده می شود که نسخه‌ی سازگار با کینکت سری بازی های Gears of War در نمایشگاه E3 امسال قابل بازی خواهد بود؛ چیزی که مطمئنا برای بسیاری از افراد عادی و حتی بعضی از گیمر های حرفه ای جذابیت دارد، اما برای خیلی از طرفداران متعصب سری Gears of War چیز جالبی به همراه نخواهد داشت.

البته از گوشه ای دیگر شایعاتی در مورد نمایش Forza 4 شنیده می شود که آن هم قابلیت پشتیبانی از کینکت را دارد و احتمال این که آن را در E3 امسال ببینیم بسیار بیشتر است.

 

مطمئنا مشکلات امنیتی PSN کنفرانس امسال سونی در E3 را تحت الشعاع قرار می دهد.

لشگر کم توان سونی

در جدیدترین نظرسنجی سایت گیمفا، از کاربران پرسیده ایم که به نظرشان موفق ترین کنفرانس امسال در E3 متعلق به کدام شرکت خواهد بود و همانطور که انتظار داشتیم، تنها حدود 20 درصد از کاربران به سونی رای داده اند. این نشان می دهد که بازی کننده ها هم تشخیص داده اند که کنفرانس امسال سونی نمی تواند چندان جالب باشد و هک شدن شبکه پلی استیشن و مشکلات امنیتی آن، حسابی سونی را به دردسر انداخته و احتمالا موضوع اصلی کنفرانس آن ها مربوط به راهکار های این شرکت برای جلوگیری از پیش آمدن مشکلات دوباره و حل مشکلات حاضر این شبکه خواهد بود.

E3 امسال بازی ها و عناوین بزرگ بسیاری دارد و در آینده به مفصل به آن ها می پردازیم، اما مطمئنا مهم ترین اتفاقاتی که در E3 2011 می افتد، مربوط به MW3 یا Wii 2 خواهد بود، هم چنین اخبار سونی برای جلوگیری از هک شدن PSN می تواند نقش حیاتی برای جلوگیری از رفتن آبرو و اعتبار این شرکت بزرگ ژاپنی داشته باشد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید