سازندگان Life is Strange: True Colors از ویژگی‌های DualSense در این بازی می‌گویند

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹

سری بازی‌های Life is Strange همواره بر روی بخش داستان و تعامل با شخصیت‌ها تمرکز داشته‌اند و در آن‌ها هیچ موردی از اکشن و مبارزات دیده نمی‌شود. اگرچه پیاده‌سازی ویژگی‌های کنترلر DualSense در بازی Life is Strange: True Colors به مانند عناوینی مثل Horizon Forbidden West و Ratchet and Clank نیست، اما با این وجود از قابلیت‌های کنترلر مذکور به طرز جالبی استفاده شده است.

PlayStation Blog اخیراً پست جدیدی را منتشر کرده است که در آن، توسعه‌دهندگان Life is Strange: True Colors از استودیوی دک ناین (Deck Nine)، در خصوص پیاده‌سازی قابلیت‌های کنترلر DualSense در این بازی صحبت کرده‌اند. به گفته‌ی آن‌ها، از دو ویژگی شناخته شده‌ی کنترلر DualSense، یعنی محرک‌های تطبیقی (Adaptive Triggers) و بازخورد لمسی (Haptic Feedback) در این بازی استفاده شده است. بخشی از توضیحات سازندگان به شرح زیر است.

با گشتن در خیابان‌ها و فضاهای مختلف Haven Springs و با دیدن قدرت الکس در سمت چپ دستش، خواهید دید که بازخورد محرک‌ها با شدت گرفتن قدرت دست الکس دچار نوساناتی می‌شود. این امر به حس فوق طبیعی که به سختی تحت کنترل الکس قرار دارد، اشاره می‌کند. حتی وقتی الکس با قدرت خود در بازی اعتماد به نفس بیشتری را دریافت می‌کند، هرگز چیزی نیست که به راحتی از آن استفاده کند.

در همین حال، از نوار نوری کنترلر DulSense در طول این بازی استفاده می‌شود. سازندگان در این خصوص می‌گویند:

Life is Strange: True Colors در واقع در مورد ارتباط با افراد از طریق قدرت روانی الکس است. توانایی‌های خارق‌العاده‌ی الکس به او اجازه می‌دهد تا تا احساسات شدید دیگران را از طریق هاله‌های رنگی روشن آن‌ها مشاهده و تجربه کند. بنابراین رنگ قرمز نشانه‌ی عصبانیت، رنگ بنفش نشانه‌ی ترس، آبی پررنگ نشانه‌ی غم و رنگ طلایی نشانه‌ی شادی هستند. با ارتباط برقرار کردن با هریک از افراد، رنگ نوار نوری DualSense بسته به حس‌ها متفاوت خواهد بود.

بازی Life is Strange: True Colors در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ (۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱) در دسترس دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، استیدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت.

11
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید