گوگل: استیدیا همچنان زنده است و به کار خود ادامه خواهد داد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

از زمان عرضه‌ی استیدیا، این سرویس هنوز نتوانسته است خود را به بهترین شکل نشان دهد. تحولات اخیر و خروج برخی از اعضای ارشد استیدیا، نگران‌کننده بوده است و حتی برخی از تحلیل‌گران استیدیا را یک شکست برای گوگل می‌دانند. اما فعلاً برای گفتن چنین چیزی زود است، چراکه گوگل می‌گوید استیدیا همچنان زنده است و به خوبی به کار خود ادامه خواهد داد.

اخیراً آقای نیت آهیرن (Nate Ahearn)، مدیر بخش بازاریابی محصولات استیدیا، مصاحبه‌ای را با GamesIndustry انجام داده است. وی در این مصاحبه گفت که گوگل همچنان با ناشران و تیم‌های توسعه‌دهنده برای اطمینان از انتشار بازی‌های آینده همکاری دارد. گوگل چندی پیش اعلام کرده بود که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۰ بازی برای استیدیا منتشر خواهد شد. در همین حال، آقای آهیرن بار دیگر به این موضوع اشاره کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت:

ما در حال کار برای عرضه‌ی بیش از ۱۰۰ بازی برای استیدیا در سال ۲۰۲۱ هستیم. ما همچنین در تلاش هستیم تا استیدیا را به پلتفرمی عالی برای بازی کردن تبدیل کنیم. من می‌خواهم به کسانی که ما را باور ندارم بگویم ما همچنان قصد داریم حرف‌های خود را به مظهر عمل برسانیم. ما برنامه‌ی Stadia Makers را توسعه می‌دهیم و با شرکت‌های بزرگ AAA مانند کپ‌کام (Capcom)، اسکوئر انیکس (Square Enix)، الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، یوبی‌سافت (Ubisoft) و شرکت‌های دیگر همکاری می‌کنیم.

تاکنون در سال ۲۰۲۱، بازی‌هایی مانند Judgment Remastered، Resident Evil Village، Disco Elysium – The Final Cut و برخی عناوین دیگر برای استیدیا منتشر شده‌اند. با توجه به تلاش‌های ناموفق گوگل برای عرضه‌ی بازی‌های فرست پارتی و حذف این بخش، باید منتظر ماند و دید تا این شرکت چگونه می‌تواند کاربران بیشتری را به سرویس استیدیا جذب کند.

9
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید