هاوس‌مارک هنوز برای نحوه‌ی رفع عدم امکان ذخیره سازی در Returnal تصمیمی نگرفته است

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹

اگر به خاطر داشته باشید، استودیوی هاوس‌مارک (Housemarque) مدتی پس از انتشار Returnal اعلام کرد که بازخورد بازی‌بازان در مورد عدم امکان ذخیره سازی در بازی را شنیده است. با این حال، این استودیوی فنلاندی هنوز برای نحوه‌ی رفع این مشکل تصمیمی نگرفته است. مدیر بازاریابی Returnal در طی مصاحبه‌ای با Axios Gaming در این مورد بیشتر توضیح داد.

به عنوان یک بازی در سبک روگ‌-لایک، Returnal به بازی‌بازان اجازه نمی‌دهد پیشرفت خود را در حین انجام یک چرخه به صورت دستی ذخیره کرده و دفعه‌ی بعد ادامه‌ی آن را دنبال کنند. اگرچه این موضوع در برخی از بازی‌های این سبک دیده می‌‌شود، اما مدت زمان طولانی به پایان رساندن هر چرخه در Returnal استرس بیشتری را به بازی‌بازان وارد می‌کند. در حال حاضر، تنها راه مکث کردن در حین تجربه‌ی Returnal، قرار دادن کنسول در حالت خواب است. البته ظاهراً این راهکار نیز چندان قابل اعتماد نبوده و در برخی موارد به بسته شدن ناگهانی بازی منجر شده است.

آقای میکائیل هاواری (Mikael Havari) در طی مصاحبه‌ای جدید به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد:

ما متوجه هستیم که هم‌اکنون سیستم‌هایی وجود دارند که مزاحمت ایجاد می‌کنند.

او توضیح داد که هدف توسعه‌دهندگان این بود که یک نگرش متمرکز و هاردکور را در حین تجربه‌ی بازی برای بازی‌بازان خلق کنند. همچنین هاواری دوباره تکرار کرد که آن‌ها بازخورد بازی‌بازان را دریافت کرده‌اند.

با این حال، هاوس‌مارک هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته است. هاواری توضیح داد که به عقیده‌ی او، بازی‌بازان انتظارات مختلفی دارند و این موضوع سبب شده است تا استودیو نتواند به راحتی راهکار مناسبی پیدا کند.

در حال حاضر، واقعاً نمی‌دانیم که این دقیقاً چه چیزی است. پس خیلی سخت است که چیزی را اعلام کنیم؛ برای این‌که به نظرم افراد زیادی وجود دارند که به دنبال چیز‌های مختلفی هستند.

واضح است که توسعه‌دهندگان Returnal به دنبال راهکاری هستند که تمام بازی‌بازان یا حداقل اکثر آن‌ها را راضی کند. به هر حال، امیدواریم که به زودی شاهد رفع مشکل ذخیره سازی Returnal باشیم.

بازی Returnal هم‌اکنون بر روی کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار دارد.

15
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید