جیم رایان به افزایش تولید پلی‌استیشن ۵ در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۱ امیدوار است

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۰

آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن در صحبت‌های اخیر خود گفت که امیدوار است وضعیت کمبود و تولید کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ بهبود یابد.

همان‌طور که می‌دانید، شیوع بیماری COVID-19 و همچنین کمبود جهانی تراشه‌ها موجب شده است تا کنسول‌های نسل جدید از نظر عرضه و تولید با کمبود مواجه شوند. در چندماه اخیر، گزارش‌های مختلف به این موضوع اشاره کرده‌اند که کمبود کنسول‌های نسل نهم احتمالا تا سال آینده‌ی میلادی ادامه خواهد داشت. با این حال، رئیس پلی‌استیشن امیدوار است وضعیت کمبود تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ در تابستان امسال بهبود یابد.

جیم رایان در مصاحبه با Wired اظهار داشت:

ما در تلاش هستیم تا بتوانیم این شرایط فعلی را بهبود ببخشیم. ما امیدوار هستیم شاهد افزایش تولید کنسول پلی‌استیشن در تابستان و همچنین در نیمه دوم سال جاری امیدوار هستیم.همچنین امیدواریم که شاهد بازگشت به حالت عادی از نظر تعادل بین عرضه و تقاضا در آن دوره باشیم.

آقای رایان قبلاً از تضمین این موضوع که سونی قادر خواهد بود تقاضای مربوط به کنسول پلی‌استیشن ۵ را تا سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۱ تامین کند، خودداری کرده بود. طبق گزارش‌های جدید، ظاهراً سونی قصد دارد در سال ۲۰۲۲، روند بازطراحی سخت‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ را آغاز کند. به گزارش وب‌سایت تجاری تایوانی DigiTimes، شرکت TSMC به عنوان تولیدکنندگان نیمه‌هادی قصد دارد روند بازطراحی این کنسول را در سه‌ماهه‌ی دوم و یا سوم سال آینده‌ی میلادی آغاز نماید. از طرف دیگر روز گذشته نیز هرمن هالست (Herman Hulst)، رئیس استودیوهای جهانی پلی‌استیشن در مصاحبه با Wired اعلام کرد که ۲۵ بازی انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۵ در دست توسعه قرار دارند.

همچنین یکی از نمایندگان سونی در گفتگو با Wired گفت کنسول پلی‌استیشن ۵ در ۵ ماه اول عرضه‌ی خود توانسته است ۱۱ درصد بیشتر از کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ به فروش رود. همچنین میزان تعامل کاربران با کنسول پلی‌استیشن ۵، حدود ۸۱ درصد بیشتر از پلی‌استیشن ۴ بوده است.

22
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید