بازی‌های مجموعه‌ی Resident Evil تاکنون ۱۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
Resident Evil

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی شرکت کپکام، بازی‌های مجموعه‌ی Resident Evil و Monster Hunter تاکنون به ترتیب ۱۱۰ و ۷۲ میلیون نسخه فروش داشته‌اند.

به جرات می‌توان مجموعه بازی‌های Resident Evil و Monster Hunter را با ارزش‌ترین دارایی‌های شرکت ژاپنی کپکام (Capcom) تلقی کرد. این دو مجموعه نه‌تنها همواره نسخه‌های جدید و عالی را به خود می‌افزایند، بلکه همیشه از فروش بسیار بالایی نیز برخوردار هستند و به نوعی می‌توان سودآوری هرکدام را تضمین شده تلقی کرد. در واقع، توسط گزارش مالی سه ماهه اخیر شرکت کپکام که اخیراً منتشر شد، می‌توانیم به خوبی صحت جمله‌ها و ادعاهای فوق را تایید کنیم و به‌نظر نمی‌رسد که این شرکت به همین زودی‌ها دست از ساخت نسخه‌های جدید برای این دو مجموعه بردارد.

بر این اساس، فروش بازی‌های مجموعه‌ی Resident Evil در سراسر جهان به رکورد قابل توجه ۱۱۰ میلیون نسخه رسیده است که این رقم برای یک بازی در ژانر وحشت و بقا شگفت انگیز است؛ حال آن‌که در مقام مقایسه، مجموعه بازی‌های Assassin’s Creed با تنوع سبک و سلیقه و تعداد نسخه‌های بالای خود به فروش حدود ۱۵۵ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده است. از طرفی دیگر، مجموعه بازی‌های Monster Hunter نیز سهم بزرگی در موفقیت‌های شرکت کپکام ایفا کرده و به رکورد فروش ۷۲ میلیون واحدی دست پیدا کرده‌اند. البته، این مجموعه در سال اخیر و به‌واسطه‌ی عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی بزرگ برای عنوان Monster Hunter: World و انتشار بازی Monster Hunter Rise توانست تا رشد قابل توجه‌ای در آمار فروش خود داشته باشد.

در واقع، بازی انحصاری نینتندو سوییچ یعنی Monster Hunter Rise در همین مدت کوتاه از زمان عرضه خود، موفق به فروش فوق‌العاده‌ی ۶ میلیون نسخه‌ای شده است. همچنین، عنوان Resident Evil Village نیز در طی چند روز به رکورد فروش ۳ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده‌اند که این موضوعات باعث سودآوری فوق‌العاده‌ی شرکت کپکام در سه‌ماهه‌ی اخیر شده‌اند. از طرفی دیگر و طبق این گزارش، دو عنوان Monster Hunter World با آمار فروش ۱۷ میلیون نسخه و Resident Evil 7 با ثبت رقم ۹ میلیون نسخه‌ای به رکورد داران فروش عناوین شرکت کپکام تبدیل شده‌اند.

Resident Evil Village هم‌اکنون برای کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی پلی‌استیشن، ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

21
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید