سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس میزبان دو بازی کلاسیک کنسول پلی‌استیشن ۲ می‌شود

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶

در میان چهار عنوان تازه‌ای که از طریق کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس مشترکین سرویس‌های ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) و ایکس‌باکس گیم‌پس اولتیمیت قرار گرفته‌اند، دو بازی کلاسیک هم دیده می‌شود که در اصل به کنسول پلی‌استیشن ۲ بازمی‌گردند. برخلاف اتفاقی که در هفته‌های گذشته برای برخی از بازی‌ها رخ داد، این چهار بازی جدید به تمام نسخه‌های دو سرویس اشتراکی موردبحث اضافه شده‌اند. در نتیجه، چه از کنسول‌های شرکت مایکروسافت (Microsoft) استفاده می‌کنید و چه از رایانه‌های شخصی، چهار بازی جدید به سرویس‌های اشتراکی فوق افزوده شده است که می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و از تجربه‌یشان لذت ببرید.

اولین بازی جدیدی که به سرویس‌های اشتراکی ایکس‌باکس اضافه شده، عنوان Psychonauts است که ساخت آن به سال ۲۰۰۵ و شرکت بازی‌سازی Double Fine Productions بازمی‌گردد. این بازی در زمان عرضه‌اش از طریق پلی‌استیشن ۲، کنسول اول ایکس‌باکس و رایانه‎‌های شخصی قابل بازی بود، اما پس از آن برای پلتفرم‌های دیگر و حتی پلتفرم‌های مدرن‌تر هم عرضه شد. از آنجا که مایکروسافت مالکیت Double Fine Productions را تصاحب کرده است، در حال حاضر آی‌پی مذکور به این شرکت تعلق دارد؛ که یعنی بازی Psychonauts باید برای همیشه در سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس باقی بماند.

دومین بازی از چهار بازی جدید سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس، Final Fantasy X/X-2 HD Remaster است که در واقع نسخه‌ای بهبودیافته‌ از دو بازی Final Fantasy X و Final Fantasy X-2 به شمار می‌رود. این دو بازی که اسکوئر انیکس (Square Enix) وظیفه‌ی توسعه‌ی آن‌ها را برعهده داشته است، به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۲ عرضه شدند و تا سال ۲۰۱۹ هم هیچ‌کدام از کنسول‌های ایکس‌باکس میزبان آن‌ها نبود.

عناوین سوم و چهارم مربوط به دوران پلی‌استیشن ۲ نمی‌شوند و نسبتا بازی‌های جدیدی به حساب می‌آیند. علاوه‌بر بازی‌هایی که نام آن‌ها پیش‌تر ذکر شد، عنوان Just Cause 4 و Remnant From the Ashes هم به سرویس‌های اشتراکی ایکس‌باکس گیم‌پس و ایکس‌باکس گیم‌پس اولتیمیت افزوده می‌شوند. بازی Just Cause 4 که در سال ۲۰۱۸ و توسط اسکوئر انیکس منتشر شد، از بازی‌های ساخت استودیو اولانچ (Avalanche Studios) به حساب می‌آید. عنوان Remnant From the Ashes هم توسط استودیو گان‌فایر گیمز (Gunfire Games) توسعه یافته و پرفکت ورلد اینترتینمنت (Perfect World Entertainment) آن را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده است، آخرین بازی این فهرست خواهد بود.

بر خلاف عنوان Psycohnauts که مایکروسافت مالکیت آن را برعهده دارد، بازی‌های Just Cause 4 Remnant From the Ashes و Final Fantasy X/X-2 HD Remaster نه متعلق به این شرکت هستند و نه توسط آن منتشر شده‌اند؛ این یعنی حضور سه عنوان مذکور در سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم‌پس همیشگی نیست. با این وجود، مایکروسافت هیچ تاریخی را برای حذف این عناوین از سرویس اشتراکی خود اعلام نکرده است. در هر صورت، تا زمانی که این چهار عنوان در سرویس‌های ایکس‌باکس گیم‌پس و ایکس‌باکس گیم‌پس اولتیمیت حاضر هستند، کاربران این دو سرویس می‌توانند آن‌ها را با تخفیف مناسبی خریداری کرده و برای همیشه در اختیار داشته باشند.

اشتراک ماهانه‌ی سرویس‌های ایکس‌باکس گیم‌پس و ایکس‌باکس گیم‌پس اولتیمیت، به ترتیب با قیمت‌های ۱۰ و ۱۵ دلار در دسترس قرار دارد. این دو سرویس را می‌توانید برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس و همچنین رایانه‌های شخصی خود تهیه کنید.

18
7

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید