توسعه‌ی کامل بازی در دست ساخت استودیوی رمدی با همکاری اپیک به زودی آغاز می‌شود

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸

اینطور که به نظر می‌رسد پروژه‌ی بزگ AAA در دست ساخت توسط استودی رمدی اینتتینمنت (Remedy Entertainment) با همکاری اپیک گیمز (Epic Games)، که احتمال می‌رود Alan Wake 2 باشد، به زودی وارد مرحله‌ی تولید کامل می‌شود.

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، توسعه دهنده‌ی فنلاندی پشت عنوان Control، قراردادهایی در زمینه‌ی همکاری‌های چند جانبه برای توسعه‌ی دو عنوان معرفی نشده در مارس سال ۲۰۲۰ میلادی با اپیک گیمز امضا کرد. حال این استودیو در یک بررسی تجاری که روز چهارشنبه منتشر شد، تأیید کرد که پروژه‌ی بازی بزرگ AAA رمدی با همکاری اپیک گیمز به زودی وارد فاز و آغاز روند تولید کامل می‌شود. همچنین تایید شد که روند توسعه‌ی بازی دوم که در مقیاس کوچکتری نسبت به عنوان اول قرار دارد، نیز در حالت تولید کامل پیش می‌رود.

پیش از این اعلام شده بود که یکی از این عناوین در دست ساخت و توسعه، یک بازی بزرگ AAA و مولتی پلتفرم است و عنوان دوم پروژه‌ای در مقیاس کوچکتر است که در همان ژانر مشابه با بازی اولی در دست ساخت قرار دارد. هر دو بازی نیز از موتور و ابزارهای اختصاصی استودیوی رمدی برای توسعه بهره خواهند برد.

علاوه بر این تایید شده است که اپیک گیمز حداکثر ۱۰۰٪ هزینه‌های توسعه و تمام هزینه‌های انتشار و تبلیغات این عناوین را پوشش خواهد داد و پس از جبران هزینه‌های توسعه، سود بازی‌ها را نصف نصف و به طور مساوی تقسیم خواهند کرد.

اینطور که معلوم است اپیک گیمز خوب می‌فهمد که چه کاری برای ساخت یک بازی بزرگ لازم است. سم لیک (Sam Lake)، مدیر خلاق استودی رمدی، هنگام اعلام این همکاری گفت که آن‌ها می‌خواهند به ما آزادی کامل در ایجاد خلاقیت و نوآوری بدهند.

گزارشگر GamesBeat، جف گراب (Jeff Grubb)، در ماه مارس میلادی ادعا کرد که رمدی قصد دارد تا عنوان Alan Wake 2 را توسعه دهد و این دنباله قرار است تا توسط Epic Games منتشر شود.

رمدی همچنین چندین پروژه‌ی دیگر در دست ساخت دارد. در گزارش بازبینی کسب و کار خود، این استودیو اشاره کرد که تقریبا تمام توسعه دهندگانی که بر روی عنوان Control کار می‌کردند، در حال حاضر در حال کار بر روی بازی‌های دیگری از جمله یک پروژه‌ی جدید و هیجان انگیز در یک ژانر تازه، هستند.

همچنین در این گزارش تایید شد که تیم توسعه‌ی عنوان Crossfire در حال تکمیل مراحل داستانی و تک نفره‌ی CrossfireX و Crossfire HD می‌باشند. با انتشار هر دوی این بازی‌ها در سال ۲۰۲۱، به نظر می‌رسد که این سال، سال قابل توجه‌ای برای بازی Crossfire است.

همچنین این استودیو در ادامه‌ی گزارشات خود اعلام کرده است که توسعه‌ی بازی Vanguard، که یک عنوان کوآپ و چند نفره است، به خوبی پیش می‌رود و تقریبا تمامی عناصر اصلی گیم‌پلی آن توسعه داده شده‌اند و همچنین اعلام شد که این بازی اکنون در مرحله‌‌ی تست گیم‌پلی قرار دارد و تا به الان از شرایط خوبی برخوردار است.

لازم به ذکر است که استودیوی رمدی پیش از این اعلام کرده بود که با ساخت بازی Vanguard قصد دارد تا یک تجربه‌ی طولانی و چند نفره‌ را با عناصر خاص مورد نظر خود ترکیب کند.

20
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید