دست زیست‌مکانیکی بازی Metal Gear Solid در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

اگر به تجربه‌ی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain پرداخته باشید، حتما با دست زیست‌مکانیکی (Bionic Arm) شخصیت ونوم اسنیک (Venom Snake) آشنایی خواهید داشت. حال هنرمندی در ایالات متحده‌ی آمریکا به نام لایکن اولیو (Laiken Olive)، از این دست زیست‌مکانیکی استفاده می‌کند. این دست زیست‌مکانیکی که توسط شرکت اُپن بایونیکس (Open Bionics) تولید شده است، از این پس در سراسر ایالات متحده در دسترس افراد دچار قطعی عضو قرار دارد.

لایکن اولیو که از بدو تولد دست راست نداشته است، حالا به اولین فرد در ایالات متحده تبدیل می‌شود که از دست زیست‌مکانیکی ونوم اسنیک استفاده می‌کند. این خبر ابتدا در صفحه‌ی رسمی بازی Metal Gear Solid شرکت کونامی (Konami) در فیس‌بوک منتشر شد. این هنرمند جوان، در فیس‌بوک به مقایسه‌ی تجربه‌ی خود با شخصیت ونوم اسنیک پرداخت:

در بازی Metal Gear Solid، شخصیت اصلی پس از ۹ سال از کما بیدار می‌شود، من هم ۱۰ سال تمام داشتن عضوی کارآمد که نیازهایم را برطرف کند را انتظار می‌کشیدم.

صفحه‌ی رسمی Metal Gear Solid در شبکه‌ی اجتماعی توییتر هم عکسی را از خانم اولیو و دست زیست‌مکانیکی‌اش منتشر کرد که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

خانم اولیو دوران سختی را تا رسیدن به دست زیست‌مکانیکی ونوم اسنیک پشت سر گذاشته است. استفاده از سایر محصولات موجود در بازار برای این هنرمند ۲۱ ساله‌ی اهل لوئیزیانای جنوبی رضایت‌بخش نبوده و او تنها مایل به استفاده از دست زیست‌مکانیکی‌ای بوده است که این تفاوتش را کاملا برطرف کند.

اولین باری که درخواست من بابت دریافت یک دست زیست‌مکانیکی از طرف بیمه رد شد، دست سنگینی که با بند توسط بدن نگه داشته می‌شد را به من پیشنهاد داده بودند. این دست آن‌قدر سنگین بود که بیشتر به نظر می‌رسید برای مردان نظامی طراحی شده باشد؛ وزن زیادی داشت و بدن را به سختی می‌انداخت به طوری که در اکثر موارد واقعا دست و پا گیر بود.

پس از طی کردن یک پروسه‌ی دشوار حقوقی، سرانجام لایکن اولیو توانست دست زیست‌مکانیکی خود را دریافت کند. هرچند خیلی طول کشید تا او بتواند دستی مطابق با خواسته‌های خود را پیدا کند، اما این‌طور که به نظر می‌رسد از نتایج به‌دست‌آمده بسیار خرسند است.

25
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید