توسعه اینترنت اشیاء در شبکه ملی اطلاعات ایران

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
اینترنت اشیا ایران

پروژه «تدوین نقشه راه فناوری اینترنت اشیا و نگاشت اقتصادی متناظر با آن در چارچوب تقسیم کار ملی توسعه اینترنت اشیاء در شبکه ملی اطلاعات» در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایرنا از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، «زهرا کلاتهایی» مجری پروژه یاد شده با بیان این مطلب افزود: این پروژه در چارچوب تقسیم کار ملی توسعه اینترنت اشیاء در شبکه ملی اطلاعات و در پاسخ به تقسیم کار ملی توسعه اینترنت اشیا در شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.

وی درباره نتیجه این پروژه گفت: پروژه مذکور توسط مرکز ملی فضای مجازی درخواست شده و همچنین در قالب شناسایی حوزه‌های اولویت‌دار برای توسعه اینترنت اشیاء در کشور با هدف توسعه اقتصادی و ترسیم نقشه راه فناوری اینترنت اشیاء در کشور ارائه شده است.

کلاتهایی ادامه‌داد: این پروژه در ۲دو فاز مطالعاتی و تحلیلی انجام شده که در فاز نخست، ورودی‌های مورد نیاز برای تدوین نقشه‌راه به‌صورت جداگانه استخراج و ارائه شده و در فاز دوم، تحلیل‌های مبتنی بر این داده‌ها انجام شد.

وی بیان‌داشت: به‌طور خلاصه در فاز نخست، با بررسی همه اسناد بالادستی موجود و نیز مطالعات تطبیقی جامع در زمینه برنامه‌های ملی سایر کشورها در حوزه توسعه فناوری هدف، مورد تحلیل قرار گرفت.

مجری پروژه نقشه راه فناوری اینترنت اشیا اضافه‌کرد: هم‌راستا با این فعالیت، درخت فناوری اینترنت اشیاء ترسیم شد و مبتنی بر این تکسونومی، وضعیت شرکت‌های فعال در کشور در زیرگروه های نخست و دوم درخت ترسیم و تحلیل شد، همچنین توانمندی کلان کشور در حوزه دانش و فناوری اینترنت اشیاء مبتنی بر مدل ارائه شده، تحلیل شد، به‌علاوه اکوسیستم و ذی‌نفعان فعال در حوزه این فناوری در کشور  نیز ترسیم و تحلیل شد.

مشاهده ادامه مطلب در تکفارس

4
4
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Sina_2081 گفت:

  این هوشمندسازی ها در سراسر دنیا برای راحتی زندگی افراد بکار میره . اگه توی ایران بیاد فکر کنم به خوبی بتونن ازش علیه ما استفاده کنن . مثلا اگه مثل اون دفعه بشه ، دیگه فقط اینترنت رو قطع نمیکنن ، بلکه درهای خونه رو قفل میکنن و اجازه خروج نمیدن

  14
  6
 • darkhawk گفت:

  همون پاتونو رو شلنگ اینترنت فشار ندین کافیه. بیشتر از این دیگه زحمتتون میشه

  5
  0
 • 30nabhl گفت:

  اینجا تکنولوژی بیداد میکنه:
  من دانشجو معلمم الان ترم آخرمه
  آموزش پرورش محل خدمتم که یه شهر دیگس میگفت یه فرمی باید پر کنم ببرم اونجا تحویلشون بدم
  حالا اینکه با وجود کرونا و داشتن این همه تکنولوژی چرا باید یه کاغذو ببرم اونجا بماند (همه این مشخصاتو ۴ سال پیش هم بهشون دادم)
  بله اون فرم رو پر کردم بردم اونجا بهم گفتن این فرم درست نیست
  بعد دیدم چون گوشه ش نوشته وزارت علوم (نه آموزش پرورش) گیر دادن همه چیش درسته
  اینو دادم این دفعه دوستم ببره
  بعد گفتن باید دوتا میاوردی نه یکی
  لامصب دستگاه کپی تون هم کار نمیکنه یعنی؟؟؟؟؟؟؟
  ……..
  تو این کشور اینترنت اشیا رو دیگه کجای دلم بزارم؟ Neutral

  5
  0