شایعه: FidelityFX Super Resolution ای‌ام‌دی ماه آینده عرضه خواهد شد

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰

این طور که به نظر می‌رسد، ای‌ام‌دی (AMD) ممکن است تکنولوژی FidelityFX Super Resolution خود را بالاخره در ماه آینده منتشر کند. اخیراً کانال یوتیوب Coreteks که در گذشته برخی از اطلاعات مربوط به ای‌ام‌دی را فاش کرده، مدعی شده است که توسعه‌دهندگان هم‌اکنون به این تکنولوژی دسترسی دارند و از آن استفاده می‌کنند.

FidelityFX Super Resolution یا همان FSR، تکنولوژی جدید ای‌ام‌دی برای رقابت با DLSS شرکت انویدیا (NVIDIA) است. Coreteks همچنین اعلام کرده که پیاده سازی این تکنولوژی نیز کار سختی نیست و نیازی چندانی به دخالت توسعه‌دهندگان ندارد. علاوه بر این، Coreteks سازگاری FSR با کارت‌های گرافیک انویدیا را نیز تایید کرده است.

همان‌طور که می‌دانید، DLSS در بازی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، عملکرد شگفت انگیزی دارد و علاوه بر بهبود تجربه‌ی بازی، امکان استفاده از تنظیمات سنگین رهگیری پرتو را نیز فراهم می‌کند. حال با این‌که Coreteks اطلاعات زیادی را از عملکرد FSR در اختیار ندارد، اما او اعلام کرده که در حال حاضر شاهد عملکرد خوبی است. پس برای مقایسه‌ی عملکرد این دو تکنولوژی باید تا عرضه‌ی FSR صبر کنیم.

باید یادآوری کنیم که ای‌ام‌دی تایید کرده است که قصد دارد محصول خود را در سال جاری منتشر کند. پس حتی اگر FSR در ماه آینده عرضه نشود، در هر حال به زودی شاهد رونمایی از آن خواهیم بود. همانطور که می‌دانید، عملکرد فعلی DLSS حاصل تلاش چند ساله‌ی انویدیا است. حال باید دید که آیا ای‌ام‌دی می‌تواند خود را به رقیبش برساند یا این که DLSS هم‌چنان برگ برنده‌ی کارت‌های انویدیا باقی خواهد ماند.

نظر شما چیست؟

16
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید