پیشنهاد ۲۰۰ میلیون دلاری اپیک گیمز به سونی به منظور انتشار چند بازی انحصاری برای رایانه‌های شخصی

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

چند روزی از آغاز دادگاه میان شرکت‌های اپیک گیمز (Epic Games) و اپل می‌گذرد و در این مدت اطلاعات مختلفی فاش شده‌اند. طبق اسناد جدید لو رفته، ظاهراً شرکت اپیک گیمز به منظور عرضه‌ی چند بازی انحصاری پلی‌استیشن (۴ الی ۶ عنوان) بر روی رایانه‌های شخصی، حدود ۲۰۰ میلیون دلار به سونی پیشنهاد داده است. به نظر می‌رسد سونی هنوز این پیشنهاد را رد نکرده و اپیک گیمز نیز منتظر پاسخ آن خواهد بود.

طبق اطلاعات منتشر شده، اگر میان اپیک گیمز و سونی توافق صورت بگیرد، شاهد عرضه‌ی چند بازی فرست پارتی سونی به صورت انحصاری بر روی فروشگاه اپیک گیمز خواهیم بود. این بازی‌ها هنوز مشخص نشده‌اند. اپیک گیمز علاوه بر برخی از عناوین انحصاری سونی، به آوردن چند بازی انحصاری مایکروسافت و نینتندو به فروشگاه خود علاقه‌مند بوده است. با این حال، به نظر می‌رسد که این برنامه‌ها عملی نخواهند شد. براساس تاریخچه نینتندو همواره بازی‌های آن برای پلتفرم‌های دیگر منتشر نشده‌اند. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که بازی‌های نینتندو به صورت جداگانه برای رایانه‌های شخصی منتشر شوند. هر چند برخی از بازی‌ها نینتندو به لطف شبیه‌سازهای مخصوص نینتندو سوییچ بر روی رایانه‌های شخصی قابل تجربه هستند.

از طرف دیگر، مایکروسافت به عنوان رهبر سرویس Game Pass با روند کاری اپیک گیمز مخالف است. علاوه بر این، فروشگاه مایکروسافت رقیب مستقیم فروشگاه اپیک گیمز محسوب می‌شود. همچنین، مایکروسافت به طور معمول بازی‌های خود را برای استیم منتشر می‌کند که نشان‌دهنده‌ی رابطه‌ی بسیار خوب آن‌ها با شرکت ولو (Valve) است.

طبق گزارشی که پیش‌تر منتشر شده بود، اپیک گیمز برای به انحصار درآوردن بازی Borderlands 3 در فروشگاه خود حدود ۱۱۵ میلیون دلار به ۲K Games پرداخته کرده است. همچنین این شرکت‌ هزینه‌هایی را برای رایگان کردن بازی‌های مختلف در فروشگاه خود انجام داده است که ارقام آن‌ها نیز بسیار چشمگیر محسوب می‌شوند.

35
4

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید