دیجی‌تایمز: پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۲ باز طراحی خواهد شد؛ پردازنده‌ی اصلی کنسول تغییر می‌کند

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
پلی‌استیشن 5

طبق گفته‌ی نشریه‌ی دیجی‌تایمز (DigiTimes)، کنسول پلی‌استیشن ۵ در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ مجدداً مورد باز طراحی قرار خواهد گرفت و پردازنده‌ی آن نیز با یک پردازنده‌ی نیمه شخصی‌سازی شده‌ی ۶ نانومتری کاملاً جدید از شرکت AMD جابه‌جا خواهد شد.

در واقع، تأمین کنندگان سخت‌افزار از جمله TSMC قصد دارند تا طراحی مجدد قطعات داخلی کنسول پلی‌استیشن ۵ را بسیار زودتر از چیزی که تصور می‌شد آغاز کنند. بر این اساس، این تامین کنندگان از سه ماهه‌ی دوم و سوم سال ۲۰۲۲، پردازنده‌ی ۷ نانومتری فعلی این کنسول را با یک پردازنده‌ی ۶ نانومتری “نیمه-شخصی‌سازی” شده‌ی جدید از شرکت AMD جابه‌جا خواهند کرد. همچنین، این شرکت‌ها دلیل عدم استفاده از پردازنده‌های ۵ نانومتری را پرهزینه بودن ساخت آن‌ها قلمداد کردند و جزئیات بیشتری از آن را در اختیار رسانه‌ها قرار ندادند.

البته، انتشار این اخبار مهم از منابعی به غیر از شرکت سونی همواره باید یک احتمال و شایعه تلقی شود، اما طراحی مجدد کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز چندان دور از ذهن نبود. در واقع، آقای هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) در تماس اخیر خود با نشریه‌ها اعلام کرده بود که سونی به دلیل کمبود قطعات هرگز قادر به افزایش تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ نخواهد بود و طراحی مجدد آن و یک منبع ثانویه برای تامین قطعات می‌تواند کمک شایانی به این مسئله بکند.

همچنین، باید این نکته در نظر گرفته شود که رخ دادن این اتفاق به هیچ عنوان تفاوتی نظیر پلی‌استیشن ۴ تا پلی‌استیشن ۴ پرو را رقم نخواهد زد، اما می‌تواند ویژگی‌های جدیدی به این کنسول بیفزاید و به عنوان یک راه حل کارآمد برای افزایش تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ قملداد شود. البته، بعید است که حتی در صورت تحقق این موضوع جزئیات بیشتری از تفاوت‌های احتمالی بین کنسول‌های تولید شده در سال اول عرضه و کنسول‌هایی که پس از این تاریخ تولید می‌شوند از زبان شرکت‌ها شنیده شود و برای سنجش کم و کیف این ماجرا و دلایل اصلی آن باید تا زمان رد شدن و یا تایید این خبر توسط شرکت سونی صبر کنیم.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا این بازطراحی احتمالی درست پس از گذشت تنها یک سال از عرضه‌ی کنسول تنها به کمبود قطعات مربوط است و یا دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد؟

32
9
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید